Nowy numer 44/2020 Archiwum

Nie tylko dla parafian!

Czujesz, że tęsknisz za Panem Bogiem, wierzysz, ale Twoja wiara nie jest kompletna, masz pytania, które przez wiele lat pozostawały bez odpowiedzi? Przyjdź.

Inicjatywa organizowana przez parafię pw. Wniebowzięcia NMP w Bagnie to część parafialnych misji świętych. Głównym celem będzie ewangelizacja mieszkańców oraz przybyłych gości, a przy tym promocja kultury i wartości chrześcijańskich, przeciwdziałanie patologiom i zagrożeniom oraz integracja. Festiwal Wiary i Życia to cykl opartych na kerygmacie spotkań skierowanych do współczesnego człowieka z jego pytaniami, pragnieniami, wątpliwościami i obawami. Wydarzenie z muzyką otwierającą serca, świadectwem i słowem Bożym poprowadzi ks. Artur Godnarski ze wspólnotą św. Tymoteusza z Gubina wraz z zespołem muzycznym „Przystanku Jezus”.

Planowane są happeningi w poszczególnych wioskach parafii oraz spotkania dla szkół. Całość rozpocznie się koncertem i konferencją ze znanym aktorem i mimem Ireneuszem Krosnym w namiocie festiwalowym w Osolinie (naprzeciwko ul. Tymiankowej) w niedzielę 25 września o godzinie 16. Wszystko zakończy się natomiast w niedzielę 2 października o godz. 11 uroczystą Eucharystią i festynem. – Dla naszej wspólnoty parafialnej to wielkie wyzwanie logistyczne, ale przede wszystkich duchowe. Dlatego ufamy w Bożą pomoc, bo sami nie damy rady. Prosimy też wszystkich czytelników o modlitwę w naszej intencji – mówi ks. proboszcz Grzegorz Skałecki. W organizację misji i festiwalu włączyło się mnóstwo parafian i ludzi dobrej woli, a skala wydarzenia rośnie w miarę przygotowań. – Duchowo szykujemy się już od ostatniego adwentu, poprzez różne inicjatywy modlitewne. – puentuje ks. Skałecki SDS. Więcej na:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama