Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Nadmorski dom regeneracji przejdź do galerii

Abp Józef Kupny, metropolita wrocławski, poświęcił dziś dom rekolekcyjno-formacyjny wrocławskiej caritas w Łebie.

Odnowiony obiekt będzie służył w pierwszym rzędzie kapłanom naszej archidiecezji. Będą tu mogli przyjechać na własne rekolekcje czy dni skupienia lub po prostu odpocząć.

Dokonując poświęcenia Domu im. św. Jadwigi, metropolita wrocławski modlił się o błogosławieństwo dla gromadzącej się w nim wspólnoty kapłanów, aby wiernie naśladowali przykład życia Jezusa.

Przez wstawiennictwo św. Jadwigi prosił Ducha Świętego, by ich wspomagał we wszystkich trudach i zachował od pokładania złudnej nadziei w dobrach przemijających.

Zmodernizowany budynek usytuowany jest obok domu, w którym wypoczywają seniorzy wyjeżdżający w ramach Wyjazdowej Aktywizacji Seniorów.

- Dzięki temu sąsiedztwu opieką duszpasterską mogą zostać objęte osoby wyjeżdżające na turnusy do Łeby - zaznacza ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor wrocławskiej Caritas. - Liczymy, że dzięki temu ożyje też nasza kaplica.

Większość turnusów dla seniorów rezerwowane jest przez całe parafie, które często przyjeżdżają wraz z duszpasterzem, dzięki czemu pobyt w Łebie otrzymuje dodatkowy charakter formacyjny i duchowy.

Dom rekolekcjo-formacyjny otrzymał imię św. Jadwigi, patronki wrocławskiej Caritas. Pobyt w tym ośrodku może zachęcić kapłanów do bliższej współpracy z Caritas przez poznanie jej dzieł.

Niemal wszystkie parafie uczestniczą np. w akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W wielu parafiach działają również Parafialne Zespoły Caritas, ale ponad połowa nie prowadzi tej formy pomocy charytatywnej.

Modernizacja domu, który przez ostanie lata nie był w pełni wykorzystany, była możliwa tylko dzięki osobistemu zaangażowaniu abp. Józefa Kupnego. W obiekcie jest 18 miejsc noclegowych. Kapłani już mogą rezerwować pokoje na pobyt w Łebie.

Zobacz kilka zdjęć z poświęcenia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma