Nowy numer 44/2020 Archiwum

Zapnij pasy!

Już jutro we Wrocławiu akcja edukacyjna Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pt. „Bezpiecznie - Chce się żyć!”. Zwieńczeniem będzie koncert grupy De Mono.

20 września we Wrocławiu , „Mistrzowie w pasach” inaugurując nowy rok szkolny wraz z wrocławską policją przy koncertowym wsparciu De Mono zadbają o mieszkańców, by „bezpiecznie chciało się żyć!”. Wydarzenie będzie miało miejsce we Wrocławskim Centrum Kongresowym na ul. Wystawowej 1.

Podczas tego wydarzenia zaplanowano prezentacje poświęcone bezpieczeństwu pieszych oraz mini pit stop, gdzie będzie można uczestniczyć w indywidualnych warsztatach prawidłowego zapinania pasów i montażu fotelików dla dzieci w pojazdach.

„Bezpiecznie - Chce się żyć! to cykliczny program prewencyjny Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, z którym eksperci BRD jeżdżą po Polsce. A we Wrocławiu to już 3. spotkanie ekspertów BRD, wcześniej odbyły się dwa pit-stop-y na stacji paliw Lotos przy ul. Karkonoskiej 49, gdzie „Mistrzowie w pasach” prowadzili instruktaże. Tym razem specjalnie z okazji inauguracji nowego roku szkolnego opracowano akcję pod kątem zarówno niechronionych uczestników ruchu drogowego jak i podróżujących samochodem. Wydarzenie zakończy niezwykły koncert zespołu De Mono.

Oddzielnie w programie wydarzenia „Bezpiecznie – Chce się żyć!”, wyróżniono pieszych i podróżnych samochodem. Dla jednych i drugich oprócz przesłania o zwiększeniu uwagi, opartego na prezentowanych aktualnych faktach z regionu, przygotowano specjalne instruktaże praktycznych zachowań.

Biorąc pod uwagę fakt, iż liczba śmiertelnych ofiar wypadków drogowych wśród pieszych stanowi ponad 30 proc. ogółu zabitych problematyka związana z ich bezpieczeństwem stała się zagadnieniem wymagającym niezwykle istotnych poszukiwań różnego rodzaju rozwiązań zarówno w sferze prawnej jak i działań poprawiających infrastrukturę oraz programów profilaktyczno-edukacyjnych.

Ważnym punktem spotkania będzie zaprezentowanie kontynuowanej po raz trzeci ogólnopolskiej kampanii społecznej „Lotos - Mistrzowie w pasach” (2014-2016). Głównym celem kampanii jest edukacja w zakresie prawidłowego zapinania pasów bezpieczeństwa w pojazdach. Pośrednie cele eskalują wokół przekonania do zmiany postaw tych, którzy w ogóle nie chcą zapinać pasów podczas jazdy ryzykując życie swoje i innych.

Niezwykle ważne przesłanie kampanii to dbałość o bezpieczeństwo dzieci przewożonych w samochodach, zarówno tych młodszych, które podróżują w fotelikach, jak i starszych, którym wystarczają pasy bezpieczeństwa. Co istotne - w kwietniu 2015 r. weszły w życie znowelizowane przepisy w tym zakresie, a rodzice nadal nie mają stosownej wiedzy. Często wysyłając na wakacje dzieci z dalszą rodziną rodzice nawet nie przekładają do samochodów fotelików, nie mówiąc o wytycznych dla cioć, babć czy dziadków.

Eksperci kampanii „Mistrzowie w pasach” podczas spotkania zarówno na scenie jak i bezpośrednio w kontaktach z uczestnikami wydarzenia poprowadzą specjalistyczne instruktaże montażu fotelików i zapinania dzieci.

Jeszcze przed rozpoczęciem seminarium w godzinach 17-18.30 odbędą się indywidualne warsztaty.

Miłym akcentem będzie koncert zespołu De Mono, nie pierwszy raz włączającego się w promowanie bezpieczeństwa na drogach, na który mamy dla naszych czytelników trzy podwójne zaproszenia. Wystarczy napisać do nas maila na adres wroclaw@gosc.pl o tytule "Zapinam pasy". W treści prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz telefonicznego numeru kontaktowego. Trzem pierwszym osobom przekażemy bilety.

Program wydarzenia:

  • 18.15 - Otwarcie bram,
  • 18.15 - Prezentacja materiałów "Mistrzowie w pasach",
  • 19.43 - Warsztaty poprawnego zapinania pasów i montażu fotelików,
  • 19.55 – Koncert De Mono

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama