Nowy numer 44/2020 Archiwum

Kurs Alfa dla studentów we Wrocławiu

Dlaczego Jezus umarł? Skąd mieć pewność, co do swojej wiary? Po co i jak się modlić? Jak przeciwstawiać się złu? Jak Bóg prowadzi przez życie? Na te pytania odpowiada kurs, na który zaprasza FDA Porcjunkula.

11 października o godz. 20.00 w parafii pw. św. Karola Boromeusza (przy ul. Kruczej 58, okolice Sky Tower) rusza kurs Alfa dla studentów organizowany przez Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie "Porcjunkula".

Kurs Alfa to cykl 10 spotkań. Każde zaczyna się od smacznej kolacji spożywanej w przyjaznej atmosferze, pośród fajnych ludzi. Następnie - ciekawie i zabawnie prowadzony wykład, odpowiadający na pytania np. „Dlaczego Jezus umarł?”, „Skąd mieć pewność, co do swojej wiary?”, „Po co i jak się modlić?”, „Jak przeciwstawiać się złu?”, „Jak Bóg prowadzi przez życie?”. Na koniec odbywa się swobodna dyskusja w małych grupkach, stanowiących przestrzeń do wymiany opinii i zadawania pytań. 

Kurs jest dla wszystkich. Zarówno dla tych, którzy są daleko od Kościoła i szukają odpowiedzi na pytania związane z chrześcijaństwem, jak i dla osób wierzących, chcących pogłębić swą wiarę. Jeśli Ci się spodoba, w drugim tygodniu możesz jeszcze kogoś ze sobą przyprowadzić! 

Spotkania będą się odbywały co tydzień we wtorki (od 11 października do 20 grudnia) od godz. 20.00 do ok. 22.30 w kawiarence parafialnej (wejście od strony ul. Oficerskiej 1/3).

Udział w kursie jest całkowicie bezpłatny. 

NIE PROWADZIMY WCZEŚNIEJSZYCH ZAPISÓW! Wystarczy przyjść na pierwsze spotkanie we wtorek 11 października o 20:00, a reszta sama się ułoży...

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama