Nowy numer 44/2020 Archiwum

Jak u siebie w domu

Tego dziękczynienia za ŚDM nie zaburzyła nawet ulewa. Na dolnośląskiej górze Tabor – tak jak przed prawie 2 tysiącami lat – doszło do przemienienia.

Przemieniały się serca 1,5 tys. młodych ludzi z archidiecezji wrocławskiej, którzy zdobyli szczyt Ślęży, by spotkać się Bogiem.

– Jeżeli tu jesteś dzisiaj, jesteś zwycięzcą. Trzeba zadać sobie jeszcze pytanie: z jakiej kanapy mam wstać i jakie buty założyć, żeby być wyczynowcem? Jak nie być przeciętniakiem w życiu chrześcijańskim? – pytał w homilii ks. Piotr Wawrzynek. Diecezjalny duszpasterz młodzieży nawiązał do tematu spotkania: „W górę serca!”, przypominając postać św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. – To może być hasło twojego życia, które cię poprowadzi. Święty Stanisław Kostka zaprasza cię dzisiaj do tego, byś w bliskości Boga był wytrwały w realizacji celów, które sobie w życiu stawiasz – stwierdził kaznodzieja. Zachęcał także uczestników spotkania, by po powrocie do rzeczywistości nie powtarzali tylko, że „było fajnie”, ale podjęli działania ewangelizacyjne w grupach i swoich lokalnych wspólnotach. Bo to jest spuścizna Światowych Dni Młodzieży. – Albo zmienimy świat w duchu Ewangelii, albo ten świat zmieni nas i uczyni z nas potwory – podsumował kapłan. O tym, że warto natrudzić się dla młodzieży, przygotowywać takie spotkania dla nich, by zachwycać ich na nowo Panem Bogiem, mówił ks. Jakub Bartczak. Organizator przedsięwzięcia na Ślęży uważa, że należy dzielić się wszystkim tym, co mamy najpiękniejsze w naszych sercach. – Chcemy, by na naszej górze Tabor wszyscy młodzi czuli się jak u siebie w domu. To jest miejsce dla nich. Oni są przyszłością Kościoła, dlatego warto w nich inwestować swój trud, czas, pieniądze i przede wszystkim serce. Dla nas, chrześcijan, nie ma rzeczy niemożliwych, bo Bóg z nami! – podsumował ks. Jakub Bartczak. Fotoreportaż ze Spotkania Młodych na ss. IV–V.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama