Nowy numer 3/2021 Archiwum

Festiwal Wiary i Życia - nie tylko dla parafian!

Jeśli czujesz, że tęsknisz za Panem Bogiem, wierzysz, ale Twoja wiara nie jest kompletna, masz pytania, które przez wiele lat pozostawały bez odpowiedzi? Przyjdź. Od 25 września do 2 października.

Inicjatywa organizowana przez parafię pw. Wniebowzięcia NMP w Bagnie to część parafialnych misji świętych. Głównym celem będzie ewangelizacja mieszkańców oraz przybyłych gości, a przy tym promocja kultury i wartości chrześcijańskich, przeciwdziałanie patologiom i zagrożeniom oraz integracja.

„Festiwal Wiary i Życia” to cykl opartych na Kerygmacie spotkań skierowanych do współczesnego człowieka z jego pytaniami, pragnieniami, wątpliwościami i obawami. Wydarzenie z muzyką otwierającą serca, świadectwem i Słowem Bożym poprowadzi ks. Artur Godnarski ze wspólnotą św. Tymoteusza z Gubina wraz z zespołem muzycznym „Przystanku Jezus”.

Planowane są happeningi w poszczególnych wioskach parafii oraz spotkania dla szkół. Całość rozpocznie się koncertem i konferencją ze znanym aktorem i mimem Ireneuszem Krosnym w namiocie festiwalowym w Osolinie (naprzeciwko ul. Tymiankowej) w niedzielę 25 września o godzinie 16.

W tym samym miejscu każdego dnia od poniedziałku (26.09.) do soboty (1.10.) przeprowadzone zostaną Główne Spotkania Misyjne dla wszystkich od 19.00 do 21.00. Całość zakończy się natomiast w niedzielę 2 października o godz. 11 uroczystą Eucharystią i festynem, na którym swoje dokonania artystyczne zaprezentują poszczególne wioski z terenu parafii WNMP.

 - Dla naszej wspólnoty parafialnej to wielkie wyzwanie logistyczne, materialne, ale przede wszystkich duchowe. Dlatego ufamy w Bożą pomoc, bo sami nie damy rady. Prosimy też wszystkich czytelników o modlitwę w naszej intencji - mówi ks. proboszcz Grzegorz Skałecki. Salwatorianin podkreśla, że w organizację misji i festiwalu włączyło się mnóstwo parafian i ludzi dobrej woli, a skala wydarzenia rośnie w miarę przygotowań.

- Duchowo szykujemy się już od ostatniego adwentu, poprzez różne inicjatywy modlitewne. I z niecierpliwością czekamy na ten wielki czas odnowy naszej relacji z Panem Bogiem - puentuje ks. Skałecki SDS.

Patronat nad wydarzeniem objął "Gość Niedzielny".

PLAN FESTIWALU  WIARY  i  ŻYCIA (Miejsce spotkań – Namiot Festiwalowy w Osolinie, na Działce nr 611/10 - po lewej stronie przy ul. Klasztornej w kier. Bagna, naprzeciwko ul. Tymiankowej, pole pomiędzy posesjami nr 5 i 15)

NIEDZIELA, 25.09  

  • 16:00 – Spotkanie na start (koncert + Ireneusz Krosny)

PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA 

  •  9:00 – 10:30 – Spotkanie dla szkół podstawowych

PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA, CZWARTEK, PIĄTEK, SOBOTA

  • 12:00 – Happeningi w poszczególnych wioskach (bez soboty)
  • 19:00 – Spotkanie główne (do ok. 21:15) (koncert + słowo)

NIEDZIELA, 2.10

  • 11:00 – Uroczysta Eucharystia na zakończenie
  • 12:30 – Festyn (do ok. 16:00)
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama