Nowy numer 28/2018 Archiwum

Skauci Europy zapraszają na Dzień Papieski

Jak co roku katoliccy harcerze angażują się w Dzień Papieski. Tegoroczny, już szesnasty, nawiązując do Roku Miłosierdzia, obchodzony będzie pod hasłem "Bądźmy świadkami miłosierdzia".

Wrocławscy skauci zorganizują tego dnia grę miejską, na którą zapraszają wszystkich chętnych mieszkańców. Wydarzenie dla całych rodzin ma przybliżać nauczanie naszego wielkiego papieża Jana Pawła II.

Obchody rozpoczną się od Mszy Świętej o 10.00 w kościele p.w. św. Elżbiety. O 12.00 wszyscy wspólnie odmówią na Rynku modlitwę „Anioł Pański”, a po niej rozpocznie się gra dla skautów. Mieszkańców, pragnących spróbować w niej swoich sił, zapraszamy do odwiedzenia stoiska Skautów Europy. Będzie tam można zgłosić się do udziału w grze, jak również dowiedzieć się o działalności zawiszaków we Wrocławiu. Stoisko będzie mieściło się na skrzyżowaniu ulic Świdnickiej i Ofiar Oświęcimskich.

Dzień Papieski to nie tylko gra miejska. Skauci będą również kwestować na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspomaga finansowo zdolną lecz ubogą młodzież z całej Polski.

Plakat wydarzenia   Plakat wydarzenia

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma