Nowy numer 48/2020 Archiwum

Przez dobrą muzykę do serc

Już po raz siódmy między akademikami Politechniki Wrocławskiej na Wittigowie odbędzie się Koncert na Tekach.

Głównymi organizatorami wydarzenia są studenci z DA "Redemptor". Po kilka latach nabrali już niemałego doświadczenia w przygotowania tak dużych wydarzeń artystycznych, chociaż, jak przyznają, przygotowanie kolejnych edycji KnT jest bardzo czasochłonne i wymaga dyscypliny organizacyjnej. - Tak to jest, że koniec jednego koncertu jest początkiem przygotowań do kolejnego. Na naszej głowie są wszelkie rozliczenia finansowe, ale również zabieganie o materialne wsparcie różnych instytucji. Pomaga nam w tych kwestiach m.in. miasto Wrocław czy Politechnika Wrocławska. Do tego należy dodać kwestie zapraszania zespołów i opieki nad nimi, a także promocję – wymienia Ada Sierocińska, rzecznik prasowy koncertu.

Młodzież akademicka ma przekonanie o tym, że ich inicjatywa ma Boże błogosławieństwo. Podkreślają, że według ich wizji, koncert jest znakiem otwartości Kościoła na ludzi młodych i zaproszeniem, by znaleźć wśród licznych „studenckich atrakcji” czas na spotkanie z Nim, np. w przyjaznym otoczeniu duszpasterstw akademickich. Celem wydarzenia jest dobry przekaz. – To nie jest ewangelizacja wprost. Jeśli studenci zdecydują się jednak przyjść, to usłyszą o Panu Bogu – dodaje. Wystarczy wspomnieć, że wśród słuchaczy są tacy, którzy skorzystali w ubiegłych latach z zaproszenia na Kurs Alfa, odbywający się w DA „Redemptor”.

Co bardzo istotne, przez całe koncertowe popołudnie i wieczór w pobliskim kościele trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. – Zaczynamy modlitwą w Godzinie Miłosierdzia. To propozycja wyciszenia i stanięcia przed Panem Jezusem, ale również okazja, by dzieło koncertu na Tekach omodlić, by przyniosło dobre owoce.

6 października na Tekach zagrają zespoły „Porozumienie”, „Zeus”, ks. Kuba Bartczak oraz „Mesajah”. – Po raz pierwszy na naszym koncercie zabrzmi hip-hop. Będzie też miejsce na krótkie świadectwo ks. Kuby – mówi A. Sierocińska.

Wstęp na 7KnT jest wolny. Impreza jest też wolna od alkoholu. W czasie jej trwania będzie możliwość oddania krwi. Organizatorzy przygotowali również wiele atrakcji, m. in. konkursy, w których będzie można wygrać "gościowe" gadżety - kubki, pendrive'y. "Gość Niedzielny" jest patronem medialnym wydarzenia. Gościem honorowym będzie abp Józef Kupny, metropolita wrocławski, który skieruje do młodych skieruje swoje słowo.

Prezentacje artystów można znaleźć na stronie www.koncertnatekach.pl

Posłuchaj utworu, który śpiewa Mesajah. Niech będzie dobrym wspomnieniem wakacji.

Mesajah - Wolne
Natural Dread Killaz

Oto ramowy plan koncertu:

  • 17.30 - rozpoczęcie koncertu,
  • 17.40 - Porozumienie,
  • 18.30 - ks. Kuba Bartczak vol. I,
  • 18.50 - ZEUS,
  • 20.15 – ks. Kuba Bartczak vol. II,
  • 20.30 – Mesajah
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama