Nowy numer 3/2021 Archiwum

Podpalmy świat!

Wędrówka do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy to epilog sierpniowej Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej.

Od kilku lat pielgrzymka trzebnicka przeżywa renesans. Bierze w niej udział nawet 10 tys. pątników, głównie uczniów szkół średnich i studentów. – To doskonała okazja, by dobrze wejść w nowy rok szkolny i akademicki – zwraca uwagę Wiesław „Kuzyn” Wowk, koordynator służb pielgrzymkowych.

Tegoroczne rozważania oparte będą o hasło: „»Przyszedłem rzucić ogień na ziemię...« (Łk 12, 49-53). Podpalacz”. – W drodze zastanowimy się, co Chrystus miał na myśli, mówiąc te słowa – mówi ks. Stanisław „Orzech” Orzechowski, główny przewodnik PPW. Podkreśla, że Chrystus jest Tym, który podpala świat swoją miłością. – Będziemy próbowali sobie odpowiedzieć również na pytania: czy my, Jego uczniowie, także mamy zapalać świat miłością Bożą? Jak głosić ją z odwagą? Jak nie gasić w sercu ognia? Jak zanieść go do swoich wspólnot i środowisk? – dodaje.

Pątnicy wyruszą w drogę 15 października o godz. 6 sprzed katedry wrocławskiej. Szczegóły na: www.wroclaw.gosc.pl/Uroczystosci-jadwizanskie. Zachęcamy, by do nich dołączyć niezależnie od metryki, bo przecież każdy z nas może być młody duchem. A potem weźcie udział w naszym konkursie!

Prezentujemy film-relację z ubiegłego roku. Realizacja oraz montaż: Zdzisław Maj z TV Pielgrzymka:

36. Pielgrzymka do Trzebnicy
telewizja-pielgrzymkowa

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama