Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wyobraźnia miłosierdzia zadaniem

Na zakończenie Mszy św. zwieńczającej pielgrzymkę pieszą do grobu św. Jadwigi Śląskiej głos zabrał abp Józef Kupny.

Metropolita wrocławski dziękował abp. Wiktorowi Skworcowi za przewodniczenie Eucharystii i wygłoszone słowo Boże. - Dziękujemy, że przypomniał nam postać św. Jadwigi, za to, że  zainspirował nas, byśmy naśladowali jej wyobraźnię miłosierdzia. Ważne to o tyle, że jutro tutaj otworzę obchody roku jadwiżańskiego. Przez ten cały rok będziemy chcieli się uczyć od św. Jadwigi tej wyobraźni miłosierdzia. Będziemy się starać przekładać niejako na ten codzienny język to wszystko, czym żyła, co czyniła - mówił.

Abp Kupny podkreślił, że za rok będziemy obchodzić uroczyście 750. rocznicę jej kanonizacji. - Już dzisiaj bardzo serdecznie wszystkich na te obchody zapraszam.

Metropolita wrocławski dziękował również za obecność bp. Jackowi Kicińskiemu, prowincjałowi salwatorianów, ks. Piotrowi Filasowi oraz kustoszowi sanktuarium św. Jadwigi, ks. Jerzemu Olszówce SDS. Wyraził wdzięczność wszystkim kapłanom, zwłaszcza tym, którzy pielgrzymowali, oraz siostrom zakonnym i osobom konsekrowanym. Zwracając się do uczestników Eucharystii, powiedział: - Wam, moi kochani, bardzo serdecznie dziękuję i naprawdę podziwiam waszą wytrwałość i męstwo - mówił.

Podkreślił, że podobnie jak podczas Światowych Dni Młodzieży, tak i podczas pielgrzymki trzebnickiej swój egzamin zdała młodzież. Na zakończenie wyraził swoje uznanie dla rodziców, którzy pielgrzymowali z małymi dziećmi. - Życzę wam, by św. Jadwiga wypraszała wam wszystkie potrzebne łaski, by was ochraniała i prowadziła po waszych drogach życia - zakończył.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama