Nowy numer 48/2020 Archiwum

Zanim pójdziesz na cmentarz

Czas na Holy Wins, Noce Świętych, wieczory uwielbienia i wielkie bale.

Wydarzeń towarzyszących uroczystości Wszystkich Świętych będzie mnóstwo.

W wigilię uroczystości, czyli 31 października, w samym tylko Wrocławiu odbędą się co najmniej dwa wielkie wydarzenia:

Na Holy Wins zaprasza Ruch Światło-Życie, współorganizujący spotkanie we współpracy z innymi środowiskami. Rozpocznie je Msza św. odprawiona o 18.00 w kościele NMP na Piasku. Po Eucharystii Inicjatywa Muzyczna Wrocław Wielbi poprowadzi modlitwę, ok. 19.45, uformujemy się „korowód świętych”, który wyruszy na rynek ze śpiewem, z wizerunkami świętych. Po drodze rozdawane będą „krówki” z tekstami autorstwa różnych świętych. Kto może, powinien ubrać się na biało i wziąć świece. Spotkanie zakończy się ok. 21.00 Apelem Jasnogórskim pod pręgierzem na rynku.

III Noc Świętych rozpocznie się o 19.00 w kościele pw. NMP Królowej Pokoju na wrocławskich Popowicach, w parafii Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Spotkanie rozpoczną Nieszpory. Następnie uformowana zostanie procesja, która wyruszy do kościoła pw. św. Jadwigi na Kozanowie, gdzie zostanie odprawiona Msza św. Uczestnicy odśpiewają po drodze Litanię do Wszystkich Świętych, będą się modlić za Wrocław. Towarzyszyć im będą relikwie kilkudziesięciu świętych i błogosławionych – w tym relikwie serca św. Eugeniusza de Mazenod, założyciela Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, zgromadzenia świętującego 200-lecie swojego powstania. Św. Eugeniusz będzie w tym roku przewodnikiem Nocy Świętych.
Oławski Wieczór Uwielbienia „Świętość? - Uwielbiam!" rozpocznie się w parafii pw. Apostołów Piotra i Pawła w Oławie 31 października o 19.00. Organizatorzy (parafialny zespół muzyczny Nuntiis, Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Skała” oraz Oaza) chcą wspólnie uwielbiać Boga za dar życia wiecznego, świętości i za poszczególnych świętych. Uczestnicy spotkania poznają kilkanaście niezwykłych świętych postaci, wysłuchają konferencji o świętości, wezmą udział w adoracji Najświętszego Sakramentu z uwielbieniem, w którym królować będzie temat zmartwychwstania. Na zakończenie odbędzie się modlitwa o uzdrowienie i indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Holy Wins – Bal Wszystkich Świętych w Środzie Śląskiej odbędzie się 31 października. Rozpocznie się o 16.30 modlitwą – dziesiątką Różańca w parafialnym kościele pw. św. Andrzeja Apostoła. Następnie pochód świętych przejdzie ulicami Środy Śląskiej do salezjańskiego Oratorium, gdzie zabawa potrwa do 20.00.
W programie konkursy z nagrodami, poczęstunek i inne atrakcje. Zapisy od poniedziałku prowadzone są do piątku 21 października u ks. Mikołaja w godzinach otwarcia Oratorium (codziennie od 15.30 do 19.00). Liczba miejsc ograniczona. Obowiązkowe przebranie za świętego! (jeden z konkursów będzie dotyczył najciekawszego stroju!). Na zabawę zapraszają salezjanie i salezjanki.

Marsz Wszystkich Świętych w Kątach Wrocławskich odbędzie się 31października. Rozpocznie go Msza św. o 18.00. Po Eucharystii marsz przejdzie ulicami miasta. Mile widziane przebrania za świętych.

Pochód Świętych w Jelczu-Laskowicach Holy Wins - Święty zwycięża przejdzie 31 października z kościoła św. Maksymiliana M. Kolbego do kościoła pw. NMP Królowej Polski. Program: 17.00 - Różaniec w kościele pw. św. M.M. Kolbego, 17.30 - przemarsz do kościoła pw. NMP Królowej Polski i koronka do Bożego Miłosierdzia, ok. 18.15 zakończenie "Pochodu Świętych" Apelem Jasnogórskim, błogosławieństwo w kościele pw. NMP Królowej Polski. W wydarzenie angażują się dorośli, młodzież, dzieci.

Spotkanie Wszystkich Świętych w Marcinkowicach (k. Oławy) rozpocznie się 31 października o 17.30. W programie Różaniec prowadzony przez dzieci, Msza św., korowód ulicami miasta, słodki poczęstunek dla dzieci. W ramach przygotowań dzieci dowiadują się dlaczego warto zostać świętym, przygotowują strój - przebranie za wybranego świętego, poznają jego życiorys.

Dokładnie 1 listopada we wrocławskim kościele pw. Opieki św. Józefa o 18.00 rozpocznie się Msza św., o 19.00 Nieszpory i procesja z relikwiami świętych, o 19.30 konferencja w ramach Seminarium Uwielbienia Chwały, o 20.00 uwielbienie i pozdrowienie Królowej Wszystkich Świętych.

Bal Wszystkich Świętych odbędzie się w SP nr 10 przy ul. Inflanckiej we Wrocławiu 3 listopada (dla uczniów tej szkoły).

Bal Wszystkich Świętych odbędzie się w przedszkolu Lupikowo 4 listopada (od. 11.00). Zaproszone są na niego dzieci z parafii pw. Trójcy Świętej we Wrocławiu.

Odbyło się:

Bal Wszystkich Świętych w Brzeziej Łące k. Wrocławia odbył się 22 października w Zespole Szkół im. Noblistów Polskich.

Noc Wszystkich Świętych w Malczycach (parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP).

Bal Wszystkich Świętych w parafii pw. NMP Królowej Polski na wrocławskiej Klecinie.

Spotkanie Wszystkich Świętych w parafii pw. św. Wawrzyńca w Wołowie.

Bal Wszystkich Świętych w parafii pw. NMP Matki Miłosierdzia we Wrocławiu

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama