Nowy numer 48/2020 Archiwum

Poczuj moc

W najbliższy czwartek w centrum Wrocławia rozpoczyna się Seminarium Odnowy Wiary.

- Seminarium odnowy Wiary są to ośmiotygodniowe rekolekcje "w domu" dla osób dorosłych. Cotygodniowe spotkania osób  obejmują Eucharystię z katechezą, spotkania w grupach, modlitwę o uzdrowienie i modlitwę o wylanie darów Ducha Świętego oraz przedłużoną indywidualną modlitwę, którą podejmuje każdy uczestnik rekolekcji w oparciu o przygotowane na każdy dzień i opatrzone komentarzem teksty Pisma Świętego - tłumaczy ks. Radosław Rotman.
 
Seminarium Odnowy Wiary poprowadzi wspólnota dorosłych Ruchu Światło-Życie Oaza 25+ i Oaza 45+. Pierwsze spotkanie będzie miało miejsce 20 października o godz. 19 w kościele pw. Bożego Ciała przy ul. Świdnickiej.

Swoimi wrażeniami z uczestnictwa w seminarium dzieli się Marta. Niech jej słowa będą dobrą zachętą.

"Na seminarium byłam kilka lat temu, jeszcze w szkole średniej. I z pozoru, z zewnątrz, te kilkanaście tygodni niewiele zmieniło, ale w praktyce zmieniło się wszystko. Tak jak powiedział św. Augustyn: kiedy Pan Bóg jest na pierwszym miejscu, wszystko jest na swoim miejscu. Pan zaprosił mnie do wędrówki przez życie razem z Sobą, a resztą zajął się On sam. Poukładał to moje, mocno niepoukładane, życie, ode mnie wymagając tylko zaufania, że On jest i że wie lepiej niż ja. Życie z Panem jest zdecydowanie najpiękniejszą i najbardziej zaskakującą przygodą, która zaczęła się, i trwa do dzisiaj, właśnie na Seminarium. I zawsze będę Bogu wdzięczna, że mnie tam przyprowadził".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama