Nowy numer 48/2020 Archiwum

100 pytań do biskupa

Dzień Papieski był doskonałą okazją do spotkania z bp. Andrzejem Siemieniewskim, który 18 października odwiedził Gimnazjum nr 29 im. Konstytucji 3 Maja we Wrocławiu.

Młodzież przygotowała dla swojego gościa kilkadziesiąt pytań. Co interesowało uczniów? Pytali między innymi o powołanie kapłańskie bp. Andrzeja, o to, tak wygląda dzień biskupa, jak odróżniać w życiu dobro od zła oraz dlaczego ludzie na świecie chorują i cierpią.

Biskup odpowiadał na pytania i opowiadał o swoich spotkaniach z Janem Pawłem II. Wskazywał, że papież może stać się wzorem dla młodych nie tylko poprzez swoje słowa, ale także poprzez postawę, dzięki której można było zobaczyć, jak wielką wagę przywiązywał do modlitwy. Spotkanie będzie kontynuowane w Internecie. Bp A. Siemieniewski obiecał odpowiedzieć tam na pozostałe pytania, na które w szkole nie starczyło czasu.

Uczniowie przygotowali dla bp. Andrzeja specjalny dar. Kilkudziesięciu uczniów przekazało mu w podziękowaniu za wizytę pisemne zobowiązanie do codziennej modlitwy za niego. Na zakończenie udzielił swojego błogosławieństwa uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły.

100 pytań do biskupa   Okazją do spotkania był obchodzony niedawno Dzień Papieski Monika Kordylewska

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama