Nowy numer 48/2020 Archiwum

Wspólny małżeński mianownik

O tym jak przetrwać wichury i burze w małżeństwie, i co okazuje się wtedy kluczowe, mówił studentom Dariusz Kowalski, aktor znany m.in. z roli Tracza w serialu Plebania.

Pierwsze spotkanie z cyklu Żeń-szeń w Moście miało na celu odpowiedzieć na pytania dotyczące fundamentalnych wartości. Ten temat pomagał zgłębiać aktor p. Dariusz Kowalski.

- Budując dom, budujemy go na fundamentach, aby przetrwał wichury, ulewy i złą pogodę. Nasze relacje szczególnie relacje damsko- męskie, które mają prowadzić do małżeństwa, trzeba budować na solidnym fundamencie- jakim są nasze wartości - mówił studentom znany aktor.

Podkreślił, że jeśli mamy o czym pogadać z drugą osobą, jeśli mamy podobne spojrzenie na to, co najważniejsze, czyli na wiarę i moralność, to nasze małżeństwo przetrwa mimo wichur i przeciwności. Chodzi o wspólną podstawę, wspólny mianownik, który zespala małżonków.

Nie zabrakło także pytania o kultową rolę, z którą także Mostowy Gość jest kojarzony, a mianowicie rolę Janusza Tracza w Plebani. Jej odtwórca powiedział, że zło jest atrakcyjne i aktorzy wolą grać czarny charakter, bo jest szybciej zapamiętany.

- Granie złego charakteru najczęściej służy celom dydaktycznym, aby pokazać widzom: to jest zło, nie idźcie w tę stronę - stwierdził Dariusz Kowalski.

Uczestnicy spotkania zostali ze słowami, by szukać ludzi, którzy żyją takimi wartościami, jak oni. W swoich środowiskach przez zwyczajne życie powinniśmy pokazywać, że Bóg jest ważny. Kiedy wszystko odda się Jezusowi, pozwoli się Mu prowadzić nasze auto, to nasze życie będzie wyjątkowe.

S.D.A MOST cieszy się z licznej frekwencji i zaprasza wszystkich na kolejne spotkanie już za tydzień. Tym razem będzie o wzajemnej miłości i szacunku, o których opowie 25 października aktor. Piotr Cyrwus.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama