Nowy numer 48/2020 Archiwum

Znamy wyniki Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego

W tym roku wrocławianie zagłosowali bardzo ekologicznie. 35 proc. całej puli WBO zostanie przeznaczone na projekty zielone i rekreacyjne. A największą liczbę głosów otrzymał projekt "Drzewa dla Wrocławia - nasadzenia w całym mieście". Zagłosowało prawie 105 tys. ludzi. Zobacz wyniki.

W ramach WBO 2016 zrealizowanych zostanie 5 projektów ogólnomiejskich oraz 60 projektów rejonowych (14 rejonowych dużych i 46 rejonowych małych).

- Jak wskazują ankiety, mieszkań są zadowoleni z podziału na rejony. Dzięki temu zwycięskie pomysły w miarę równomiernie rozmieściły się na mapie Wrocławia. Choć mamy kilka przypadków, że na osiedlu nie zrealizowano żadnego projektu - mówi Bartłomiej Świerczewski z Biura ds. Partycypacji Społecznej.

Koordynatorzy WBO podkreślają "pospolite ruszenie" w głosowaniu w ciągu ostatnich dwóch dni.

- Dochodziło nawet do poziomu 2 tysięcy głosów na godzinę. Przypomnijmy, że można było oddawać swoje głosy w sposób papierowy, jak i przez internet. Spośród 13 punktów stacjonarnych najczęściej wrocławianie głosowali w bibliotekach publicznych - informuje Katarzyna Szymczak-Pomianowska.

Wszystkich głosów oddano 104 884 w tym 38 850 papierowych. Wśród zwycięskich pomysłów 1 milion 250 tysięcy złotych zostanie wydanych na posadzenie nowych drzew, które okazały się hitem tegorocznej edycji. To dobra informacja dla tych, którym leży na sercu jakość powietrza w mieście. 35 proc. całej puli zostanie przeznaczonych na tzw. projekty zielone i rekreacyjne.

Ciekawymi przypadkami są tzw. kontynuacje.

- Autorzy swoich projektów podzieli je na kilka etapów i w kolejnych latach zdobywali ilością głosów dofinansowanie na ich realizację - wyjaśnia Katarzyna Szymczak-Pomianowska.

Jednym z ciekawszych pomysłów jej zdaniem jest projekt sportowo-rekreacyjny na Osobowicach na obszarze 15 kilometrów kwadratowych. Chodzi o historyczna ścieżkę edukacyjną, która funkcjonowała przed wojną. Mieszkańcy osiedla chcieli powrócić do tradycji i udało im się przegłosować to wartościowe przedsięwzięcie.

Wrocławski Budżet Obywatelski zachęca już w następnej edycji do promowania swoich pomysłów, poprzez organizowanie wspólnej promocji w różnych punktach miastach. Wielu liderów, którzy się w to włączyli, dzisiaj mogą świętować swój sukces, czyli miejsce na liście 65 sfinansowanych projektów.

Poniżej prezentujemy listę 5 największych ogólnomiejskich projektów, które zostaną zrealizowane.

Pozostałą część listy znajdziecie TUTAJ.

Znamy wyniki Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego   WBO 2016

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama