Nowy numer 48/2020 Archiwum

Doładuj się Energią z góry

W piątek ruszają spotkania duszpasterstwa dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych "Ładowarka".

To poza dominikańskim "Piętrobusem" jedyna taka propozycja dla uczniów przed maturą we Wrocławiu. - W ubiegłym roku zaczęli się pojawiać w CODA "Maciejówka" na różnych spotkaniach ludzie młodsi, w wieku przedakademickim. Pomysleliśmy, że skoro w piątki studentów w duszpasterstwie jest mniej, bo wracają do domów, to zaoferujemy coś konkretnego dla nich - mówi ks. Bartłomiej Kot, jeden z opiekunów "Maciejówki" i inicjator "Ładowarki".

Kapłan podkreśla, że cel jest wyrażony w nazwie. - Chodzi o to, by się przed weekendem się podładować i podłączyć pod atmosferę DA - zaznacza. Spotkania będzie rozpoczynała Msza św. w kościele św. Macieja na pl. bp. Nankiera o godz. 19. O 20.00 planowana jest drugą część. - Propozycje będą różnorakie. Chcemy się też wsłuchać w oczekiwania młodzieży. Będzie okazja też do przejścia od słów do czynów, np. do pomocy konkretnym osobom, ale także wysłuchania konferencji czy udziału w wyjazdach.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 21 października. Po Eucharystii zaplanowana jest modlitwa śpiewami z Taizé, które zainauguruje jednocześnie przygotowania do Europejskiego Spotkania Młodych w Rydze. - Następnie zapraszamy na wieczorek zapoznawczy. Wtedy, mam nadzieję, dowiemy się więcej o oczekiwaniach młodzieży - dodaje ks. Kot.

Wszelkie informacje będzie można znaleźć na stronie "Maciejówki" - www.maciejowka.org lub na Facebooku w wydarzeniu "Ładowarka". W imieniu organizatorów zapraszamy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama