Nowy numer 3/2021 Archiwum

Jak polubić dominikanina?

Po wakacyjnej przerwie wraca cykl OPen w DA Dominik. Na początek - rzecz o historii i współczesności Zakonu Kaznodziejskiego.

Jakie są korzenie zakonu dominikańskiego? Jakie wyzwania współcześnie stoją przed dominikanami? Czym dla zakonu jest trwający Jubileusz 800-lecia?

Pierwsze w tym roku akademickim spotkanie z cyklu OPen tworzyć będą dwa spojrzenia na zakon kaznodziejski. Z jednej strony będzie to opowieść o początkach dominikanów i kształtowaniu się ich charyzmatu. Z drugiej - zaprezentowane zostanie praktyczne spojrzenie na ich rolę we współczesnym Kościele. Wszystkie te zagadnienia mają doprowadzić do odpowiedzi na pytanie: czy dominikanów da się polubić?

Gośćmi spotkania będą dr Elżbieta Wiater - dziennikarka, historyk i teolog, autorka wielu publikacji, w tym biografii św. Jacka Odrowąża "Wierny pies Pański" oraz o. Andrzej Kuśmierski OP - kaznodzieja i rekolekcjonista, koordynator obchodów Jubileuszu 800-lecia Zakonu w Polskiej Prowincji Dominikanów

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 20 października, o godzinie 19.30 w Sali Głównej DA "Dominik", przy Placu Dominikańskim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama