Nowy numer 48/2020 Archiwum

Weekend z bł. Czesławem

Kolejna rocznica beatyfikacji patrona Wrocławia tym razem wpisana jest w jubileusz 800-lecia zakonu dominikanów. Towarzyszy jej także specjalna edycja Wieczorów Tumskich.

Czesławowe triduum rozpocznie się 21 października Mszą św. o 19.00 w dominikańskim kościele pw. św. Wojciecha. Po niej odbędzie się czuwanie „Modlitwa za Wrocław”, które potrwa do północy. W programie dwie konferencje, świadectwa oraz modlitwa wstawiennicza.

„Wieczory” odbędą się wyjątkowo w sobotę, 22 października o 20.00, również w kościele pw. św. Wojciecha. Wykład „Przeznaczeni do głoszenia Słowa” wygłosi o. prof. dr hab. Jacek Salij OP. W część muzycznej wystąpi Schola Cantorum Minorum Chosoviensis. Zespół ten wykonuje zwłaszcza chorał gregoriański, a także wczesną polifonię wokalną oraz pieśni tradycyjne: jedno- i wielogłosowe. Tym razem wykona chorał dominikański z XIII z „Prototypu dominikańskiego” z ok. 1260 r. (Roma, Santa Sabina).

W niedzielę 23 października o 11.15 rozpocznie się modlitwa południowa w starym refektarzu klasztoru i przeniesienie relikwii bł. Czesława do kościoła. O 12.00 Mszy św. będzie przewodniczył abp Józef Kupny. Po Eucharystii nabożeństwo w kaplicy grobu Patrona Wrocławia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama