Nowy numer 48/2020 Archiwum

Zapatrzona w Trzech

Dziękczynienie za kanonizację bł. Elżbiety od Trójcy Przenajświętszej we wrocławskim Karmelu i Seminarium Uwielbienia Chwały.

Francuska karmelitanka bosa (1880-1906) – zafascynowana tajemnicą przebywania Boga w sercu człowieka – chciała swoją duszę uczynić gościnnym dla Niego mieszkaniem i żyć w nieustannym uwielbieniu Boskiego Gościa. „(...) uczyń w niej niebo, swoje ulubione mieszkanie i miejsce odpoczynku. Obym nigdy nie zostawiła tam Ciebie samego...” – modliła się.

We wrocławskim kościele karmelitów bosych pw. Opieki św. Józefa przy ul. Ołbińskiej w najbliższą niedzielę odbędzie się dziękczynienie za jej kanonizację, dokonaną przez papieża Franciszka 16 października. Spotkanie, pod hasłem „Przepaść nędzy przyzywa przepaść Miłosierdzia”, rozpocznie się o 16.00 koncertem dwóch męskich chórów, podczas którego zabrzmią także teksty św. Elżbiety. Wystąpią: niemiecki Chór Męski „Eintracht” 1905 Nentershausen e. V (dyrygent Marco Herbert) oraz Kameralny Chór Męski Cantilena (dyrygent Artur Wróbel).

W karmelitańskiej parafii trwa również Seminarium Uwielbienia Chwały, któremu patronuje bł. Elżbieta od Trójcy Przenajświętszej. Jego uczestnicy spotykają się co tydzień we wtorek, do 15 listopada, na Mszy św. o 18.00. Po Eucharystii biorą udział w konferencji i modlitwie uwielbienia. Więcej informacji i materiały z pierwszego tygodnia można znaleźć na stronie www.walkaduchowa.pl.

Organizatorzy nawiązują do słów świętej: „(…) Moim marzeniem jest stać się ‘uwielbieniem Jego chwały’… Aby zostać uwielbieniem Bożego Majestatu, trzeba umrzeć dla wszystkiego, co Nim nie jest, by rozbrzmiewać już tylko pod Jego dotknięciem… W Niebie czy na ziemi żyjmy w miłości i po to, aby uwielbić Miłość!”.

Zobacz TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama