Nowy numer 48/2020 Archiwum

Z latarkami i gorącą czekoladą

Spotkanie Świętych w parafii św. Marcina Biskupa w Marcinkowicach przygotowywane jest wyjątkowo starannie. Oto relacja z przygotowań i zaproszenie.

31 października to świetny czas, aby przebywać wśród świętych, zwłaszcza, że coraz bardziej na siłę próbuje się wprowadzać do naszego kraju pogański zwyczaj zwany Halloween.

Dzień przed Uroczystością Wszystkich Świętych w parafii św. Marcina w Marcinkowicach poświęcony będzie radości związanej z bycia świętym. Nie, to nie oznacza, że będzie to wydarzenie, w którym będą uczestniczyć sami święci. Wręcz przeciwnie. Każdy z nas jest grzeszny i zdajemy sobie sprawę, że do osiągnięcia tego ideału sporo nam brakuje, lecz święci mają nam pokazywać drogę do świętości, drogę do Chrystusa. Dlatego każdy uczestnik „Spotkania Świętych” jest zachęcany do tego, aby, po pierwsze wybrać jednego świętego i poznać jego życiorys, po drugie, wybrać jeden moment z jego życia i przebrać się za świętego, z wybranego momentu jego życia. Inicjatywa skierowana jest przede wszystkim do naszych najmłodszych parafian, którym chcemy już od najmłodszych lat pokazywać, że bycie świętym to nie nuda, ale wręcz przeciwnie zaszczyt, ale  oczywiście będzie nam bardzo miło, jeżeli osoby dorosłe także skorzystają z naszego zaproszenia i razem ze swoimi pociechami przyjdą przebrani za świętych.

Informacje na temat naszego wydarzenia umieszczone były już wcześniej. I okazało się, że był to bardzo dobry pomysł, bo „Spotkanie Świętych” wzbudziło spore zainteresowanie i wiele pytań wśród naszych parafian, którzy chcą wykonać stroje jak najstaranniej.

Ważne dla nas jest także odpowiednie przygotowanie dzieci z naszej parafii do tego wydarzenia, ale także na Uroczystość Wszystkich Świętych. Chodzi o to, aby uświadomić im, że 1 listopada, to dzień radosny, dzień ludzi zbawionych. Poza tym od 16 października przez trzy niedziele, czyli 16, 23 i 30 października na Mszy św. dla dzieci o 12.30 w ramach kazania mówione są katechezy związane z tematyką świętości.

16 października mówiliśmy o tym dlaczego powinniśmy czcić świętych, a nie „tułających się po ziemi zmarłych” i „upiory” oraz dlaczego osoba wierząca w Pana Jezusa nie powinna obchodzić „halloween”. 23 października mówiliśmy o tym, kto to jest święty i jak osiągnąć świętość.Natomiast 30 października podejmiemy temat, „dlaczego warto zostać świętym”. A 31 października podczas  kazania na Mszy św. podamy sobie konkretne przykłady świętych. Bardzo przydatna będzie tutaj wiedza dzieci, które, odpowiednio przebrane, będą błyszczeć wiedzą o „swoim” świętym.

Rozpoczynamy o 17.30 wspólną modlitwą różańcową. To ostatni dzień października, więc będzie to zarazem świetne podsumowanie naszych miesięcznych spotkań, na które dzieci przychodziły bardzo sumiennie. Podczas Mszy św. o 18.00 w ramach kazania będziemy mówić o przykładach świętych. Ok. 18.45 rozpocznie się Przemarsz Świętych ulicami Marcinkowic. A ponieważ zapadnie już zmrok, postaramy się, aby każde dziecko otrzymało latarkę. Będzie rozświetlać drogę, tak jak święci rozświetlają nam drogę do Pana Boga. Dodatkowo ministranci będą szli z pochodniami po skrajnych stronach naszego pochodu.

Po przemarszu udajemy się do namiotu znajdującego się przy kościele. Tam na dzieci czeka gorąca czekolada, herbata oraz ciasto przygotowane przed rodziców naszej scholi parafialnej oraz rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Zapraszamy!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama