Nowy numer 48/2020 Archiwum

Wojewoda zaangażuje się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Dyrektor archidiecezjalnej Caritas, ks. Dariusz Amrogowicz, spotkał się w tej sprawie z Pawłem Hreniakiem.

Wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak spotkał się dziś z dyrektorem Caritas Archidiecezji Wrocławskiej ks. Dariuszem Amrogowiczem. - Rozmowa dotyczyła zaangażowania pana wojewody w promowanie akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, tak by informacja o realnej pomocy dla ubogich dzieci dotarła do jeszcze większej liczby odbiorców - mówi Paweł Trawka, rzecznik prasowy wrocławskiej Caritas.

P. Hreniak z wielką radością przyjął zaproszenie do włączenia się w akcję. Co konkretnie ustalono? P. Trawka zaznacza, że to jeszcze niespodzianka. - Rozmawialiśmy także o udziale wojewody czwartkowej olimpiady specjalnej w Dobroszycach. Zapowiedział udział w ceremonii otwarcia - dodaje.

Rzecznik wrocławskiej Caritas zaprasza do Dobroszyc wszystkich głodnych kibicowania. XI Dolnośląski Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych odbędzie się 27 października od godz. 10 w Hali sportowej  przy u. Parkowej. W imprezie sportowej weźmie udział ponad 120 reprezentantów Klubów Olimpiad Specjalnych z całego Dolnego Śląska. Sportowcy borykają się z różnego rodzaju niepełnosprawnościami fizycznymi towarzyszącymi niepełnosprawności intelektualnej.

- Podczas tego dnia nie jest ważne współzawodnictwo, ani kto będzie pierwszy na mecie, bowiem każdy z zawodników jest już zwycięzcą - wyjaśnia i zaznacza, że w tym roku obchodzony jest jubileusz XXX-lecia ruchu Olimpiad Specjalnych w Polsce. W związku z tą uroczystością przewidziany jest udział delegatów z Komitetu Krajowego oraz odznaczenie zasłużonych działaczy stowarzyszenia Medalem Olimpiad Specjalnych.

Specjalny Ośrodek Szklono Wychowawczy Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Dobroszycach jest współorganizatorem tego wydarzenia. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął abp Józef Kupny, metropolita wrocławski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama