Nowy numer 48/2020 Archiwum

Zostań studentem UTW

Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jana Pawła II we Wrocławiu zainaugurował Rok Akademicki 2016/2017. Do końca listopada można dołączyć do grona słuchaczy.

Uroczystość inauguracji rozpoczęła się Mszą św. w archikatedrze wrocławskiej w intencji wszystkich seniorów i Uniwersytetów III Wieku. Eucharystii przewodniczył ks. prof. dr hab. Włodzimierz Wołyniec – rektor PWT we Wrocławiu, który również wygłosił w auli PWT wykład inauguracyjny „Łaska Boża jako wydarzenie zbawcze". Odśpiewano uroczyste „Gaude Mater…”, zostały wręczone dyplomy, z gościnnym koncertem wystąpił chór „Apasjonata” z UTW działającego przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Dyrektor UTW, ks. dr hab. Henryk Szeloch, wyjaśnia, że obecnie rok akademicki rozpoczyna 170 osób – słuchaczy I, II i III roku. Założony przed 8 laty uniwersytet może się poszczycić w sumie już 500 absolwentami.

Słuchacze spotykają się na dwóch zjazdach w miesiącu (każde spotkanie otwiera Msza św. w katedrze wrocławskiej). Zgłębiają tajniki teologii, poznają historię Kościoła, ale słuchają również wykładów poświęconych zdrowiu, psychologii. Bardzo praktyczny wymiar ma „Akademia bezpieczny senior” – zajęcia prowadzone przez policjantów wyjaśniających, jak seniorzy mogą unikać rozmaitych oszustw, na które są narażeni.

– Istnieje wielkie zapotrzebowanie na wiedzę religijną wśród seniorów. Często powtarzają, że z wiarą u nich nie jest źle, ale z wiedzą religijną nieco gorzej – tłumaczy ksiądz dyrektor. Dodaje, że UTW to nie tylko wykłady, ale i pielgrzymki, wyjazdy – kilka lub nawet kilkanaście w ciągu roku, w tym zawsze jeden wyjazd zagraniczny. Seniorzy systematycznie poznają kolejne sanktuaria w naszej archidiecezji i poza jej granicami, podkreślają, że UTW to także okazja, by poznać przyjaciół, spotkać się w miłym towarzystwie.

Zgłoszenia przyjmowane są w dziekanacie PWT.

Zostań studentem UTW   Uroczysta inauguracja Archiwum UTW

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama