Nowy numer 48/2020 Archiwum

Wrocław: Abp Józef Kupny przyjął przewodniczącego Bundestagu

Z dwudniową prywatną wizytą w stolicy Dolnego Śląska gości Norbert Lammert, przewodniczący izby niższej niemieckiego parlamentu, druga po prezydencie Niemiec osoba w państwie.

Dziś rano polityk został przyjęty w rezydencji biskupów wrocławskich przez abp. Józefa Kupnego.

Głównym tematem trwającej ponad godzinę rozmowy była aktualna sytuacja Kościoła w Polsce. Gość z Niemiec wspominał również wydarzenia związane z wystosowaniem ponad 50 lat temu Orędzia biskupów polskich do biskupów niemieckich. Wyznał, iż doskonale pamięta atmosferę towarzyszącą wymianie korespondencji pomiędzy Konferencjami Episkopatów Niemiec i Polski. Opowiadał także o doskonałej współpracy pomiędzy Kościołami w obu krajach. 

Rozmawiając na temat aktualnych problemów z jakimi borykają się kraje europejskie zwrócono uwagę na wagę dialogu oraz współpracy międzynarodowej, podkreślając ogromną rolę, jaką w tej kwestii do odegrania ma Kościół. W tym kontekście wspomniano również zainaugurowane kilka dni temu obchody 750. rocznicy kanonizacji św. Jadwigi zwracając uwagę, iż Księżna jest przedstawiana jako patronka pojednania pomiędzy narodami.

To druga wizyta niemieckiego polityka we Wrocławiu chociaż jak przyznał po raz pierwszy dane mu było spotkać się z metropolitą. Wyraził przy tym wdzięczność za możliwość rozmowy z księdzem arcybiskupem. W programie pobytu Norberta Lammerta w stolicy Dolnego Śląska poza zwiedzaniem miasta jest także nawiedzenie synagogi oraz koncert laureatów Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Narodowym Forum Muzyki. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama