Nowy numer 48/2020 Archiwum

Święci triumfują

W myśl zasady, że dobre inicjatywy należy kontynuować, w Malczycach po raz kolejny zorganizowano akcję Holy Wins - Święty Zwycięża.

Podobnie jak za pierwszym razem wzięło w niej udział prawie 40 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum pod opieką dwóch nauczycieli oraz ks. Piotra Milewicza. W tym roku do akcji przyłączył się także ks. Jarosław Witoszyński, proboszcz z Wilczkowa, oraz rodzice.

W programie inicjatywy zawarto nabożeństwo do świętych z relikwiami św. Jana Bosko i św. Ojca Pio.

- Podczas nabożeństwa starałem się ukazać świętych jako osoby należące do tego samego Kościoła Jezusa Chrystusa co my - mówi pomysłodawca i organizator malczyckiej akcji Holy Wins, ks. Piotr Milewicz.

- Tłumaczyłem, że przez bliskość z Jezusem i osiągnięcie kresu swojego życia święci są tymi, którzy mogą nam pomagać w jeszcze doskonalszy sposób niż za życia. Przytoczyłem słowa św. Dominika, który odchodząc z tego świata, rzekł do swoich braci: „Nie płaczcie, będziecie mieli ze mnie większy pożytek i będę wam skuteczniej pomagał niż za życia” - dodaje ks. Piotr.

Po modlitwie i refleksji nad świętością nastąpiło rozstrzygnięcie  konkursu na najładniejsze przebranie za świętego, następnie organizatorzy przybliżyli uczestnikom postacie wybranych świętych (Jose Sancheza i Jana Bosko), po czym przyszedł czas na gry i zabawy o świętych.

Jedną z nich poprowadziła wolontariuszka Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego "Młodzi Światu". Po północy został wyemitowany film o św. Filipie Neri.

Aktywny udział w akcji dostarczył uczestnikom wiele radości. Zmęczeni, choć szczęśliwi, zakończyli spotkanie o 2.30. Po nocy spędzonej w szkole wrócili do swoich domów z uśmiechem na ustach - w myśl zasady, że „każdy święty chodzi uśmiechnięty” i z mocnym postanowieniem, że za rok znów wezmą udział w tej wspaniałej inicjatywie.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama