Nowy numer 2/2021 Archiwum

Dzień Otwarty Scholi w Maciejówce

CODA Maciejówka po raz kolejny zaprosiła wszystkich śpiewających, grających oraz chcących rozwinąć swoje talenty muzyczne na Dzień Otwarty Scholi. Na początku był... mocno doprawiony barszcz.

W takim dniu każdy mógł przyjść i rozpocząć bądź kontynuować uwielbianie Pana razem z maciejówkową scholą.

Wspólne warsztaty rozpoczęto obiadem o 12.30. Mocno doprawiony barszcz miał pobudzić struny głosowe wszystkich uczestników do intensywnego wysiłku. Kolejnym etapem Otwartego Dnia Scholi była konferencja poprowadzona przez ks. Bartłomieja Kota. Kapłan rozważał fragmenty Wyznań Św. Augustyna, które pomagały uczestnikom w duchowym przeżyciu tego dnia.

Konferencję zwieńczyła refleksja, po co i dla kogo śpiewamy oraz angażujemy się w muzyczną oprawę Mszy św.  Z tą myślą pod czujnym okiem i uchem Kingi uczestnicy rozpoczęli wspólne rozśpiewanie.

Najpierw uczyli się, jak prawidłowo oddychać podczas śpiewu, później zadbali o dobrą dykcję, aby wreszcie rozdzielić się na grupy i trenować w swoich głosach pieśni oraz części stałe, które później mieli wyśpiewać podczas Mszy św. 

O 16:30 spotkali się razem na kawową przerwę. Po chwili wspólnego odpoczynku i wymiany swoich muzycznych spostrzeżeń połączono wszystkie głosy, aby wspólnie przećwiczyć wybrane pieśni. W kościele w tym czasie swoją próbę rozpoczęli także instrumentaliści, pomagający chórowi swoją aranżacją pieśni podczas Eucharystii.

Dzień Otwarty Scholi zwieńczony został Mszą św. o 19.00, gdzie razem wyśpiewano : „Niebo pełne Ciebie”, „Jesteśmy Twoją własnością”, „O salutaris”, „Błogosławcie Pana”, „Nasza droga”, oraz „Gamul”.

Śpiewanie w maciejówkowej Scholi, nie skończyło się oczywiście jedynie na dniu otwartym. Zachęcamy do udziału w próbach scholi od poniedziałku do piątku o 18.00 oraz w niedzielę o 17.30.

Dzień Otwarty Scholi w Maciejówce   Do scholi wciąż można dołączyć Beata Panek

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama