GN 2/2021 Archiwum

Ludzie Żelaznych Dróg u Matki

Duszpasterstwo Kolejarzy Archidiecezji Wrocławskiej zaprasza na XXXIII Ogólnopolską Pielgrzymkę Kolejarzy na Jasną Górę.

– 12 i 13 listopada dorocznym zwyczajem – już po raz 33 – udajemy
się na Jasną Górę Zwycięstwa. Dobiegający kresu Rok Miłosierdzia oraz 1050. rocznica Chrztu Polski najlepiej uzasadniają naszą, możliwie najliczniejszą, obecność
w tym wydarzeniu – zachęca ks. Jan Kleszcz, kapelan kolejarzy archidiecezji wrocławskiej. Dodaje, że wrocławskie środowisko ma w bieżącym roku dodatkowy tytuł do tego pielgrzymowania: zakończenie formalności związanych z powrotem kaplicy św. Katarzyny Aleksandryjskiej na Dworzec Główny. – Bardzo proszę, abyśmy wpisali w tę pielgrzymkę nasze dziękczynienie za osiągnięty sukces oraz poprosili, także we wspólnej modlitwie, o pomoc i Boże błogosławieństwo dla szczęśliwego dokończenia tej inwestycji.
Duszpasterstwo Kolejarzy Archidiecezji Wrocławskiej przygotowuje dla chętnych możliwość dojazdu na Jasną Górę także autobusem. Zainteresowani proszeni są o zgłoszenie swojego udziału do środy 9 listopada pod tel. 71 343 35 21, w dni powszednie, 10.00 do 15.00.

Uczestnicy tegorocznej pielgrzymki będą dziękować za 170 lat istnienia Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej, której odcinek do Częstochowy został wydłużony 17 grudnia 1846 r. Tradycyjnie do wspólnej modlitwy dołączą kolejarze z Białorusi, Francji, Słowacji i Węgier.

Pielgrzymka rozpocznie się konferencją w bazylice jasnogórskiej w sobotę 12 listopada o 18.00; zakończy ją Msza św. w niedzielę 13 listopada o 11.00. Uroczystościom będzie przewodniczył bp Artur Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski.

Pełny program spotkania odnaleźć można TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama