Nowy numer 25/2018 Archiwum

"Laudato Si" trafi do szkół

Zakończył się pierwszy etap projektu "Nowa Ziemia - katecheci zwiększają wrażliwość młodych katolików na zmiany klimatu" realizowanego przez Centrum Rozwiązań Systemowych w partnerstwie z Obserwatorium Społecznym.

Projekt nawiązuje do przesłania zawartego w encyklice papieża Franciszka Laudato Si'.

Podczas pierwszego etapu przygotowano i przekazano katechetom innowacyjne, interaktywne narzędzia edukacyjne: grę, konspekty i filmy. We współpracy z Wydziałem Katechetycznym Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej i Instytutem Nauk Społecznych Papieskiego Wydziału Teologicznego odbyły się dwie serie warsztatów metodycznych przygotowujących katechetów do prowadzenia zajęć z wykorzystaniem gry Laudato Si'. Powstała również strona internetowa gromadząca materiały związane z projektem.

Warto obejrzeć film podsumowujący pierwszy etap projektu:

Katecheci o grze planszowej Laudato Si
CRS

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma