Nowy Numer 29/2018 Archiwum

O. Antonello Cadeddu we Wrocławiu

III Archidiecezjalne Rekolekcje Ewangelizacyjne odbędą się w Hali Orbita we Wrocławiu 21 i 22 stycznia 2017.

– Zapraszamy Was do doświadczenia żywego, wciąż młodego Kościoła, w którym nieustannie oddajemy się Panu, Jemu ufamy i przekonujemy się, że to On działa, pomimo naszych grzechów i słabości – zachęca o. Krzysztof od Miłosierdzia Bożego OCD.

Rekolekcjom towarzyszyć będzie hasło nawiązujące do Psalmu 37: „Powierz. Zaufaj. ON działa”. – Chcemy pochylić się nad owocami Roku Miłosierdzia; zastanowić się, czy potrafimy zaufać Bogu. Św. Teresa z Lisieux podpowiada nam: „Jezus pokazał mi, że drogą jest zawierzenie i ufność dziecka, które bez lęku zasypia w ramionach swego Ojca”. Nie ma piękniejszej drogi do nieba, jak droga bycia dzieckiem, o które troszczy się dobry Bóg. Z naszej strony jesteśmy wezwani do zawierzenia i zaufania, a wtedy będziemy doświadczać wielkiego działania Boga, u którego nie ma rzeczy niemożliwych.

Rekolekcje odbędą się zimową porą, ale na promujących je grafikach widzimy zielone drzewo i ptaki. O co chodzi? – O ziarnko gorczycy (widoczne również u stóp pnia). Wyrasta z niego wielkie drzewo, w którego gałęziach gnieżdżą się ptaki powietrzne – mówi o. K. Piskorz. To nawiązanie do tajemnicy chrztu św. i otrzymanych na nim darów. Podczas spotkania w Orbicie planowana jest bowiem także katecheza chrzcielna i… niespodzianki, które pomogą odnowić łaskę chrztu.

O. Antonello Cadeddu wraz z o. Enrique Porcu od lat pracują w Brazylii, gdzie założyli wspólnotę Przymierze Miłosierdzia. Głoszą rekolekcje ewangelizacyjne w wielu krajach, prowadząc słuchaczy do otwarcia się na działanie Ducha Świętego, porywając do radosnego wielbienia Boga i ewangelizacji.

Rekolekcje organizuje Stowarzyszenie Walka Duchowa. Zapisy prowadzone są przez stronę www.walkaduchowa.pl

  Materiały organizatorów

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma