Nowy numer 3/2021 Archiwum

Podwójny dzwon radości

W Świętem koło Środy Śląskiej mieszkańcy obchodzili dzień patrona parafii - św. Marcina. Święte wybrano także na miejsce gminnych uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Podczas uroczystości bp Andrzej Siemieniewski przewodniczył Mszy św.; poświęcił także wyremontowany hełm wieży kościoła parafialnego. - Cieszymy sie, że dzisiaj, tu, w Świętem, rozbrzmiewa podwójny dzwon radości. Radości ze święta patrona parafii i tego, że znalazły się fundusze na remont hełmu wieży, a także radości z wolności i niepodległości naszej Ojczyzny - podczas kazania.

W uroczystościach wziął udział także członek zarządu województwa Jerzy Michalak. 10. Wrocławski Pułk Dowodzenia reprezentowali przedstawiciele jego dowództwa, a także poczet proporcowy 1. Średzkiego Batalion Dowodzenia. Tuż po Eucharystii z repertuarem patriotycznym wystąpiła Średzka Orkiestra Dęta. Na zakończenie spotkania złożono kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym walczących o wolność Polski podczas II wojny światowej. Żołnierze z 10. WPDow. przygotowali m.in. pokaz sprzętu, zaprosili także wszystkich na żołnierską grochówkę z kuchni polowej.

Remont hełmu wieży kościoła w Świętem możliwy był dzięki dotacjom, jakie parafia (we współpracy m.in. z Urzędem Miejskim) otrzymała od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (80 tys. zł), z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego (40 tys. zł), od gminy Środa Śląska (60 tys. zł), a także dzięki wsparciu kurii metropolitalnej i parafian.

Podwójny dzwon radości   Mszy św. przewodniczył bp Andrzej Siemieniewski Archiwum organizatorów

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama