Nowy numer 2/2021 Archiwum

Dni skupienia w seminarium - zejdź z kanapy!

Zapraszamy młodzież męską nie tylko chcącą utwierdzić się w swoim powołaniu, lecz zwłaszcza posiadającą dylematy, stojącą przed trudną decyzją wyboru drogi życiowej.

Zaproszenie to jest skierowane dla osób w różnym przedziale wiekowym począwszy od klas gimnazjalnych.

- Dni skupienia to doskonały czas na moment wyciszenia, zatrzymania się w intensywnie dynamicznym świecie. Seminarium to rzeczywistość pozwalająca na pogłębienie swojego życia duchowego. Uważam, że jedynie wchodząc w seminaryjne mury (choćby na te dwa dni), można autentycznie utwierdzić się co do kwestii swojego powołania - mówi kl. Wojciech Braniewski.

Pozwalają na to rozmowy z klerykami, z księżmi przełożonymi, poznanie warunków, w jakich żyją alumni oraz atmosfery, jaka ich otacza.

Klerycy MWSD opracowali program formacyjny na najbliższy rok. Hasłem tego programu są znane nam z reklamy ŚDM słowa Papieża Franciszka - "Are you ready to say YES?".

- Pragniemy poprowadzić cykl rozważań nad słowami Ojca Świętego skierowanymi do młodzieży w Krakowie podczas ŚDM. Chcielibyśmy, aby to bogate przesłanie papieża nie umknęło wraz z zakończeniem się choćby Roku Miłosierdzia - dodaje kl. Wojciech.

Wyjaśnia, że słowa są cały czas aktualne, bo zachęcają do duchowego dynamizmu, który nie jest czymś nadzwyczajnym. Postawa ta powinna być naturalna dla chrześcijanina, ponieważ leży w samym centrum ewangelicznego przesłania. Ojciec Święty stawia konkretne pytania, ale i konkretne wymagania.

- Z pytaniami nie musimy pozostawać sami, nie bójmy się pytać i poszukiwać. W czasie tych dni skupienia jesteśmy gotowy razem z uczestnikami poszukiwać odpowiedzi na dylematy wieku młodzieńczego, a ostatecznie prowadzić do Tego, który jest odpowiedzią na wszystkie nasze pytania. Każde spotkanie jest inne, ale na pewno nie zabranie czasu na modlitwę, Mszę Św., spowiedź, adorację, także na naszą obecność, rozmowę i kawę! - zapowiada alumn wrocławskiego seminarium.

Najbliższe nasze spotkanie już 19 - 20 listopada. W sobotę od godz. 9 klerycy będą oczekiwać rekolektantów.

Następne terminy: 17-18 grudnia, 14-15 stycznia, 18-19 marca, 20-21 maja, 17-18 czerwca. Rekolekcje: 10-12 lutego.

W programie m.in. spowiedź, Msza św., podczas której uczestnicy medytować będą nad tekstem przemówienia z Ceremonii Powitania na Krakowskich Błoniach, kiedy to papież mówił o przedwczesnych emerytach. Dlatego odbędzie się spotkanie z gościem specjalnym -  "emerytowanym młodym". Dzień zakończy się modlitwą śpiewami z Taize.

Więcej informacji uzyskać można na naszej seminaryjnej stronie internetowej.

- Serdecznie zapraszamy wszystkich odważnych, którzy nie boją się zejść z kanapy! - zaprasza kl. Wojciech Braniewski.

Dni skupienia w seminarium - zejdź z kanapy!  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama