Nowy numer 2/2021 Archiwum

"Parowiec", czyli wiedza o parze

"Parowiec" w naszym, duszpasterskim, ujęciu nie jest parostatkiem. Pochodzi on od słowa "para" i ma pomóc w poszukiwaniu osoby, z którą mógłbym stworzyć parę, zbudować relację i być razem - od tych słów rozpoczął swoją opowieść o cyklu wykładów duszpaszterz DA "Redemptor", o. Mariusz Simonicz.

21 listopada w DA Redemptor ruszy 2. edycja cyklu spotkań mających na celu pogłębienie wiedzy związanej z relacjami. "Parowiec" rozpocznie się Mszą św. o 19.30. Pierwsza konferencja zostanie wygłoszona przez duszpasterza, o. Mariusza.

- Temat otwierający tegoroczny "Parowiec" wydaje się dość banalny: „Wspólne mieszkanie przed ślubem - dlaczego nie?”. Będzie to otwarta dyskusja, ponieważ to "dlaczego nie" można zrozumieć na dwa sposoby: "Dlaczego nie wolno?" albo "Dlaczego tego nie spróbować?". Myślę, że nie będzie to powiedziane tylko wprost: "Nie wolno, bo Kościół tego nie pozwala, Bóg tego nie pozwala, przykazania nie pozwalają". Posłużę się też psychologią i doświadczeniem rozmów z ludźmi, którzy mieszkali ze sobą przed ślubem. Opowiem o tym, co im to dało, ale także o tym, co im to zabrało - zapowiada redemptorysta.

O. Mariusz Simonicz zaznacza, że w budowaniu relacji na całe życie sama wiara nie wystarczy. Podkreśla, że bardzo ważna jest również psychologia i właśnie głównie na nią będzie kładziony akcent podczas każdej z konferencji.

"Parowiec" to cykl wykładów. Są one skierowane do ludzi poszukujących połówki na całe życie, ale i do tych, którzy już budują swoje związki. Spotkania zaplanowane są raz w miesiącu, głównie w poniedziałki. Prelegentami będą księża, zakonnicy, psychologowie, a także małżeństwa, które podzielą się swoim doświadczeniem.

Aby zobaczyć plakat, kliknij w zdjęcie poniżej.

"Parowiec", czyli wiedza o parze  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama