GN 2/2021 Archiwum

Nie zapominaj o życzliwości

21 listopada na korytarzu PWT stanął kosz pełen cukierków. Ale nie chodziło o to, by samemu się nimi uraczyć, lecz by tego małego łakocia móc komuś podarować. Przy koszu umieszczono kartkę z napisem...

„Weź i komuś podaruj. Dorzuć do tego miłe słowo. Nie zapominaj być życzliwym!”.

Warto zadać sobie pytanie: jak w ogóle podchodzimy do takich specjalnych dni, jak np. ten, czyli Dzień Życzliwości? Czy traktujemy to jak swego rodzaju przypomnienie o tym, jak ważne jest, by być życzliwym, czy może jako komunikat, że życzliwym powinniśmy być tylko „od święta”? Przecież smutno by było, gdyby ludzie uśmiechali się tylko 7 października, gdy obchodzony jest Światowy Dzień Uśmiechu.

Studenci PWT pomyśleli, że szkoda byłoby przegapić okazję, kiedy można podkreślić wielką wagę życzliwości. Słownik języka Polskiego pojęcie „życzliwy” określa jako „przyjaźnie usposobiony”.

Można to okazywać w różny sposób np. komuś coś podarować i powiedzieć przy tym miłe słowo. By stworzyć studentom (i nie tylko) ku temu odpowiednie warunki, 21 listopada na korytarzu PWT stanął kosz pełen cukierków. O nie, nie chodziło o to, by jedynie samemu się nimi uraczyć, lecz by tego małego łakocia móc komuś podarować.

Przy koszu można było zobaczyć kartkę, na której widniał napis „Weź i komuś podaruj. Dorzuć do tego miłe słowo. Nie zapominaj być życzliwym!”. Studenci zbliżali się do kosza dwójkami, by móc wzajemnie się obdarować. Ten dzień wypełniony był miłymi słowami, szerokimi uśmiechami, małymi życzliwymi gestami.

Często jest tak, że to przecież te małe, dobre gesty potrafią wyrazić najwięcej, dać znać, że jesteśmy do kogoś przyjaźnie usposobieni. Nie ma co się oszukiwać – wszyscy potrzebujemy tego częściej niż raz w roku. Nie zapominajmy być życzliwymi na co dzień.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama