Nowy numer 42/2019 Archiwum

Nie zapominaj o życzliwości

21 listopada na korytarzu PWT stanął kosz pełen cukierków. Ale nie chodziło o to, by samemu się nimi uraczyć, lecz by tego małego łakocia móc komuś podarować. Przy koszu umieszczono kartkę z napisem...

„Weź i komuś podaruj. Dorzuć do tego miłe słowo. Nie zapominaj być życzliwym!”.

Warto zadać sobie pytanie: jak w ogóle podchodzimy do takich specjalnych dni, jak np. ten, czyli Dzień Życzliwości? Czy traktujemy to jak swego rodzaju przypomnienie o tym, jak ważne jest, by być życzliwym, czy może jako komunikat, że życzliwym powinniśmy być tylko „od święta”? Przecież smutno by było, gdyby ludzie uśmiechali się tylko 7 października, gdy obchodzony jest Światowy Dzień Uśmiechu.

Studenci PWT pomyśleli, że szkoda byłoby przegapić okazję, kiedy można podkreślić wielką wagę życzliwości. Słownik języka Polskiego pojęcie „życzliwy” określa jako „przyjaźnie usposobiony”.

Można to okazywać w różny sposób np. komuś coś podarować i powiedzieć przy tym miłe słowo. By stworzyć studentom (i nie tylko) ku temu odpowiednie warunki, 21 listopada na korytarzu PWT stanął kosz pełen cukierków. O nie, nie chodziło o to, by jedynie samemu się nimi uraczyć, lecz by tego małego łakocia móc komuś podarować.

Przy koszu można było zobaczyć kartkę, na której widniał napis „Weź i komuś podaruj. Dorzuć do tego miłe słowo. Nie zapominaj być życzliwym!”. Studenci zbliżali się do kosza dwójkami, by móc wzajemnie się obdarować. Ten dzień wypełniony był miłymi słowami, szerokimi uśmiechami, małymi życzliwymi gestami.

Często jest tak, że to przecież te małe, dobre gesty potrafią wyrazić najwięcej, dać znać, że jesteśmy do kogoś przyjaźnie usposobieni. Nie ma co się oszukiwać – wszyscy potrzebujemy tego częściej niż raz w roku. Nie zapominajmy być życzliwymi na co dzień.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL