Nowy numer 3/2021 Archiwum

Miłością Boga trzeba się dzielić

Mszy św. we wrocławskiej katedrze, w czasie której dokonano Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, przewodniczył ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

Niedziela kończąca rok liturgiczny wszystko spina w Chrystusie Królu i Panu Wszechświata. Od Niego rozpoczyna się całe miłosierdzie i miłość, którą ruchy przekazują w Kościele wszystkim napotkanym ludziom po drodze – mówił.

Przypominał, że ten dzień jest okazją do wspólnego świętowania Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, ale również Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. Odwołując się do własnych doświadczeń życiowych, wspominał, że idąc pewnego razu do spowiedzi zrozumiał, że Chrystus jest Królem Miłosierdzia, którego człowiek nigdzie indziej nie doświadczy. – Atrybutem Chrystusa Króla jest caritas – miłość miłosierna – zauważył. Ksiądz Amrogowicz podawał też bardzo konkretne przykłady z Ewangelii, które świadczą o niezmierzonej dobroci Jezusa, pochylającego się nad każdym człowiekiem bez wyjątku. Podkreślił, że Jego dobroć nas wzrusza, ale jednocześnie zawstydza. – Jezus Chrystus obdarza nas miłością, byśmy ją dalej przekazywali. Dobroć ludzi to argument najbardziej przekonujący do Jezusa Chrystusa, do Jego królestwa – zaznaczył. Tłumaczył, że Bóg tak skonstruował świat, że to, co przyjmujemy, musimy też oddać – wdychamy powietrze i wydychamy dwutlenek węgla, podobnie jest z pożywieniem czy płynami. – Gdybyśmy chcieli to wszystko zachować w sobie, to byśmy umarli. Podobnie jest z miłością Boga. (...) Nie wolno nam jej trzymać tylko dla siebie – mówił.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama