Nowy numer 3/2021 Archiwum

Urszulańskie podróże kształcą

7 osób z liceum sióstr urszulanek uczestniczyło w edukacyjnym wyjeździe do Montijo w Ekstramadurze w ramach projektu Erasmus +. Wkrótce polska młodzież przyjmie u siebie rówieśników z Niemiec, Hiszpanii, Turcji, Szwecji.

Wrocławska szkoła razem z placówkami z Niemiec, Hiszpanii, Szwecji oraz Turcji tworzy Wielostronny Partnerski Projekt Szkół. Jego celem jest rozwijanie wśród młodzieży i kadry nauczycielskiej wiedzy o różnorodności kultur i języków europejskich oraz zrozumienia jej wartości.

Ważnym celem przedsięwzięcia jest także pomaganie młodym ludziom w zdobyciu podstawowych umiejętności i kompetencji życiowych niezbędnych dla rozwoju osobistego. Obecna edycja (2015-2017) realizuje temat "Turystyka młodych: bądź eco, bądź przedsiębiorczy, miej fantazję."

- Mogliśmy pracować w grupach z osobami innych narodowości, aby szkolić umiejętność języka angielskiego. Dla mnie duża barierę tworzyło odzywanie się po angielsku, którą przełamałam właśnie na tygodniowym wyjeździe do Montijo - mówi Sara Florczak.

Jednego dnia młodzież sadziła drzewa, by wspomóc naturę. Do każdego drzewka przypięte zostały logotypy szkół.

- Zwiedzaliśmy także popularne miejsca w Ekstramadurze np. amfiteatr rzymski z I w. p.n.e. w Meridzie czy Park Narodowy Monfragüe, gdzie oglądaliśmy drzewa korkowe i spotkaliśmy sępy - opisuje Sara.

Uczennice II klasy liceum podkreślają, że poznały bardzo ciekawych ludzi, z którymi mają kontakt przez internet. Bardzo miło wspominają zakwaterowanie u rodzin hiszpańskich.

- Poznaliśmy ich zwyczaje, a gospodarze wykazali się wielką gościnnością. Bardzo ciepło i sympatycznie nas przyjęli. Czułam się jak księżniczka. (śmiech) - wspomina  Kamila Wrona.

Dużo słyszała o stylu życia Hiszpanów, ale teraz zobaczyła to na własne oczy.

- U nich życie zaczyna się po 21, gdy ja myślę już o spaniu - dodaje Kamila.

W marcu 2017 spotkanie międzynarodowych grup projektowych będzie miało miejsce w Liceum Urszulańskim we Wrocławiu. Młodzież zajmie się tematem turystyki na świecie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama