GN 2/2021 Archiwum

Wesprzyj kombatantów na święta

Ruszyła kolejna edycja akcji "Rodacy Bohaterom". W zeszłym roku stowarzyszenie "Odra-Niemen" zawiozło na Kresy Wschodnie ponad 50 ton darów. Czy w tym roku będzie więcej? To zależy także od ciebie.

Zachęcamy się do włączenia się w akcję, dołączanie się do zbiórek w swojej okolicy i dołożenie cegiełki do pomocy rodakom na Kresach. Przesłanie akcji jest proste i oczywiste. Chodzi o pamięć o tych, którzy walczyli za wolność naszej ojczyzny, a poprzez zbieg różnorodnych losów historycznych, przebywanie do 1956 roku w łagrach stalinowskich, pozostali po wojnie zza wschodnią granicą.

Akcja jest wsparciem weteranów Armii Krajowej, do których trafiają paczki świąteczne wraz z kartkami i listami od rodaków z Polski. Wolontariusze pomagają także organizacyjnie środowisku kombatanckiemu na Kresach, odnawiają razem z kresowym środowiskiem polskie miejsca pamięci, by przetrwała tradycja, kultura i pamięć.

W ramach projektu "Rodacy Bohaterom" organizowane są pobyty wypoczynkowo-integracyjne dla całej grupy weteranów i ich rodzin. W to zadanie włączają się najważniejsze instytucje państwowe oraz środowiska szkolne, studenckie i patriotyczne. To bardzo ważny pomost dla środowiska kresowego łączący je z ojczyzną i rodakami.

Każdy wierny archidiecezji wrocławskiej może włączyć się w akcję, tworząc paczkę z produktami z długim terminem ważności, takich jak makaron, ryż, olej, konserwy, słodycze, cukier, kawa, herbata itp. Dokładna lista znajduje się TUTAJ

Nic nie dodaje tyle otuchy i wsparcia jak ciepłe słowa, dlatego zachęcamy, aby do darów dołączyć kartkę, list z życzeniami i wsparciem. Listę koordynatorów z adresami i numerami telefonu do kontaktów znajdziemy TUTAJ.

Zbiórka potrwa do 31 stycznia 2017 roku.

We Wrocławiu paczki można przynosić pod adresy:

  • Stowarzyszenie Odra-Niemen, ul. Kościuszki 35f, 50-011 Wrocław, po-pt.od 9-17, koordynator: Dominik Rozpędowski, tel.: 71 355 52 02 lub 505 004 744
  •  Gimnazjum nr 24 im. J. Korczaka, ul. Stanisława Przybyszewskiego 59, 50-001 Wrocław, koordynator: Halina Dudek, tel.: 71 325 19 36
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama