Nowy numer 2/2021 Archiwum

U Brata Alberta przed świętami

Kwesta Zielony Mikołaj, finał kampanii "Pomagamy ze smakiem", stroiki wykonane w spółdzielni socjalnej - to tylko niektóre inicjatywy podejmowane przed Bożym Narodzeniem.

W Towarzystwie Pomocy św. Brata Alberta praca wre – bo i potrzeby wobec zimowych chłodów i pragnienia, by każdy mógł świętować – są bardzo duże.

Akcja „Zielony Mikołaj” potrwa od 3 do 6 grudnia. W tych dniach od 11.00 do 17.00 w wybranych centrach handlowych Wrocławia wolontariusze będą kwestować, zbierając pieniądze na prezenty mikołajkowe i świąteczne dla dzieci ze schroniska św. Brata Alberta przy ul. Strzegomskiej we Wrocławiu, a także na przygotowanie Świąt Bożego Narodzenia i bieżące potrzeby (m.in. leki, środki pielęgnacyjne dla dzieci, utrzymanie schroniska w okresie zimy). Kwestujący, ubrani w zielone stroje, będą wyposażeni w identyfikator, pozwolenie na kwestę oraz puszkę z napisem: „Dzieciom ze schroniska św. Brata Alberta”. Będzie można ich spotkać w następujących miejscach: Astra przy ul. Horbaczewskiego, Astra w TGG przy ul. Słubickiej, Carrefour Borek przy ul. gen. Hallera, Simply przy ul. Hubskiej, Feniks w Rynku, Ikea na Bielanach, Selgros przy ul. Krakowskiej.

Finał ogólnopolskiej kampanii „Pomagamy ze smakiem” prowadzonej przez TPBA odbędzie się przy lodowisku obok Hali Stulecia we Wrocławiu 5 grudnia, w Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Program: 18.00 Start – Olimpijska rozgrzewka z Renatą Mauer – Rózańską oraz Mirosławem Rzepkowskim; 18.15 – Konkurencje w grupach, do wyboru: Bieg z Rafałem Omelką, Nordic Walking – trening poprowadzi Maciej Jakubaszko, Konkursy i zabawy piłkarskie pod okiem legendy Śląska Wrocław Janusza Sybisa. Do wygrania autorska książka wraz z autografem. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat ukończenia wybranych zajęć wraz z autografem. 18.45 – serwowanie przez sportowców zupy grochowej, przygotowanej wg przepisu Renaty Mauer – Różańskiej przez Pergola & Café-Bistro. Finał poprowadzi Przemysław Pozowski. Wolontariusze od 17.30 do 19.00 będą mieli zapewniony darmowy wstęp na lodowisko, po okazaniu legitymacji wolontariackiej lub umowy wolontariackiej (darmowy wstęp nie dotyczy kosztów wypożyczenia łyżew). Więcej o kampanii TUTAJ.

Pracownicy Wrocławskiej Spółdzielni Socjalnej (WSS), powołanej przez Koło Wrocławskie TPBA, przygotowali własnoręcznie piękne stroiki świąteczne – dostępne w cenie od 35 do 65 zł (zależnie od wielkości: od 30 do 65 cm. Osoby zainteresowane mogą się kontaktować pod numerami 608 648 313 oraz 600 723 490 lub mailowo: WroclawskaSpoldzielniaSocjalna@gmail.com

*

W związku z coraz chłodniejszą pogodą placówki Brata Alberta pilnie potrzebują: koców, kołder, pościeli, ciepłych butów, ciepłej bielizny i odzieży męskiej, leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych, środków do higieny osobistej. Można je dostarczać do Ogrzewalni dla Osób Bezdomnych przy ul. Gajowickiej 62 lub zadzwonić pod numer tel. 530 712 650.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama