Nowy numer 3/2021 Archiwum

Jesienne Dni Jedności

Budowanie jedności rozpoczęło się już w przedziale rowerowym pociągu PKP do Barda Śląskiego...

Studenci z CODA Maciejówka wybrali się do Barda Śląskiego na Jesienne Dni Jedności, po to aby razem budować jedność, modlić się i integrować. Studentów ugościły Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej w Domu „Jutrzenka”. W piątek wieczorem po wspólnej kolacji odbyła się Msza Święta.

W homilii ks. Maliński mówił o „byciu tu i teraz”, otwartości oraz nastawieniu się na drugiego człowieka. Duszpasterz zachęcał do wieczornej kontemplacji, aby później świadomie przeżyć spotkanie i rozmowy z drugim człowiekiem na górskim szlaku.

W sobotę rano, zaraz po śniadaniu wszyscy uczestnicy wyruszyli na wspólne wędrówki w Góry Bardzkie. Do wyboru było kilka pieszych tras: m.in. można było pojechać pociągiem do Kłodzka i wrócić pieszo do Barda Śląskiego, zaliczając przy tym szczyty górskie, pojechać do Ząbkowic Śląskich i również przywędrować do Barda Śląskiego, a także poznać samo Bardo Śląskie od A do Z i wspólnie z Markiem ( jednym ze studentów) zwiedzić jego najmniejsze zakamarki.

Każdy wybrał coś dla siebie adekwatnie do swoich możliwości, choć i tak najbardziej oblegana okazała się trasa z Kłodzka do Barda Śląskiego, którą powędrowało ponad 40 studentów.

- Nic tak nie umacnia i pozwala poznać drugiego człowieka jak wspólny trud pieszej, górskiej wędrówki. Dzięki tym kilku godzinom spędzonym na szlaku mogłam porozmawiać z wieloma osobami - mówi Patrycja.

Wieczorem odbyła się impreza andrzejkowa. Oprócz tanecznej muzyki były także kanapki oraz inne przekąski. Wspólna potańcówka zakończyła się równo o północy wraz z rozpoczęciem Adwentu. O 0:30 wszyscy zgromadzili się na nocnej Mszy Świętej, aby powitać siebie nawzajem w Nowym Roku Liturgicznym oraz Adwencie. Wspólne przeżycie tej Eucharystii było doskonałym rozpoczęciem okresu czuwania.

W niedzielę przed południem po obiedzie, studenci podziękowali wspólnym śpiewem siostrom za gościnę i wyruszyli w stronę dworca kolejowego na pociąg do Wrocławia, aby zdążyć na rozpoczynające się rekolekcje adwentowe w duszpasterstwie.

Jesienne Dni Jedności w Bardzie Śląskim umocniły i zjednoczyły wszystkich uczestników. Z dala od zgiełku miasta pozwoliły cieszyć się sobą nawzajem, zintegrować oraz wejść razem w Nowy Rok Liturgiczny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama