Gdy odchodzą najmłodsi

Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska zaprasza rodziców przeżywających żałobę po śmierci dziecka na spotkania grupy wsparcia. Najbliższe już 3 grudnia, kolejne 14 stycznia i 11 lutego.

Spotkania odbywają się raz miesiącu w sobotę w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4 we Wrocławiu. Pierwsza część to Msza św., której o 15.00 w kościele pw. świętych Apostołów Piotra i Pawła przewodniczy kapelan hospicjum, ks. Tomasz Filinowicz , druga – moderowana przez psychologów – rozpoczyna się o 16.00.

 – Zapraszamy wszystkie osoby, które chciałyby spotkać się, porozmawiać, zmierzyć się z żałobą w gronie ludzi mających podobne doświadczenia: utraty dziecka – mówi kierujący hospicjum dr n. med. Krzysztof Szmyd. – Uczestnicy spotkań zauważają, że nikt, kto nie przeżył podobnej sytuacji, nie jest w stanie zrozumieć, co czują. Dlatego bardzo ważny okazuje się dla nich udział w takiej grupie wsparcia. Mogą tu spotkać rodziców w podobnej trudnej sytuacji i doświadczyć, że mimo wszystko można dalej żyć, funkcjonować.

Dr K. Szmyd podkreśla, że – choć spotkania mają swój wymiar religijny – nie są przeznaczone tylko dla głęboko wierzących osób. Można przyjść tylko na Mszę św., tylko na drugą część, lub na obie. Wielu uczestników bardzo ceni sobie posługę kapelana, ks. Tomasza Filinowicza. – Niewielu jest księży tak głęboko zaznajomionych z trudną tematyką umierania dzieci, przeżywanego czasem przez miesiącami czy latami – dodaje. – Jeśli ktoś potrzebowałby indywidualnej rozmowy czy to z kapelanem czy z psychologiem, istnieje również taka możliwość. Niektóre mamy uczestniczące wcześniej w spotkaniach grupy wsparcia, mające więc za sobą doświadczenie utraty dziecka, także zadeklarowały gotowość wsparcia ludzi w podobnej sytuacji.

Spotkania są bezpłatne i mają charakter otwarty; można wcześniej się zgłosić, co ułatwia prowadzącym orientację co do ilości osób, nie jest to jednak konieczne. Kontakt: 663 355 725, e-mail: grupa.wsparcia@hospicjum-dolnyslask.pl.

Więcej o Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..