Nowy numer 19/2022 Archiwum

Wielbłąd w Wołowie!

W ogólnopolskim konkursie na obecność wielbłąda podczas Orszaku Trzech Króli zwyciężył Wołów. Mobilizacja dosłownie całego miasta i okolic przyniosła sukces.

Zaangażowali się dyrektorzy wszystkich wołowskich szkół od podstawówek po szkoły ponadgimnazjalne, dalej: urząd gminy, starostwo, urząd skarbowy, ośrodek kultury oraz oczywiście sami mieszkańcy.

W dwóch wołowskich parafiach ogłaszano regularnie start w konkursie na wielbłąda. Wszyscy księża i wspólnoty religijne, a także uczniowie pracowali na to zwycięstwo.

- Praktycznie, i mówię to bez żadnej przesady, rozgłaszaliśmy i zachęcaliśmy do głosowania wszędzie, gdzie się dało. Wydrukowaliśmy 3000 ulotek, informowaliśmy na wołowskich stronach internetowych, w gazetach i mediach społecznościowych - wymienia ks. Wojciech Buźniak, wikariusz parafii pw. św. Wawrzyńca.

Batalia na głosy trwała 2 tygodnie była bardzo dynamiczna. Od 15 listopada sytuacja w tabeli zmieniała się jak w kalejdoskopie. Do konkursu stanęło kilkadziesiąt miast z całej Polski m.in. Gniezno, Sosnowiec, Rzeszów, Świdnica, Szczecin czy Białystok.

Głosowanie odbywało się przez skrzynki mailowe. Szczególnie mocno zaangażowali się uczniowie szkół. Wyznaczono nauczycieli do koordynowania akcji w każdej szkole. Robili oni instruktaż głosowania i drukowali specjalnie przygotowane przez siebie ulotki.

-  Właściwie do ostatniej chwili wszyscy myśleli, że przegraliśmy, bo wczoraj, 30 listopada, po zamknięciu głosowania zajmowaliśmy 6. miejsce. Jest jednak zapis w regulaminie, że organizatorzy zastrzegają sobie eliminację nieuczciwych głosów i po weryfikacji, o godzinie 22, podano, że wielbłąd przyjedzie właśnie do nas! - cieszy się ks. Wojciech Buźniak.

Powszechna i pełna mobilizacja przyniosła najlepszy efekt, czyli zwycięstwo. W sumie Wołów otrzymał 3537 głosów wyprzedzając Wielkopole Skrzyńskie, które zebrało 1944 głosy.

W trakcie walki o wielbłąda powstawały nawet memy. Prezentujemy jeden z nich, autorstwa uczniów z Zespołu Szkół Społecznych w Wołowie.

Wielbłąd w Wołowie!   Humor w trakcie konkursu dopisywał Piotr Milik

Specjalny film instruktażowy stworzyli natomiast młodzi ludzie z Technikum nr 1 w Wołowie w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Orszak Trzech Króli 2017 - Jak oddać głos ? - Wołów
Jan Pluta

Jak widać mobilizacja popłaca!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama