Nowy numer 45/2018 Archiwum

Socjalizm, kapitalizm, chrześcijaństwo

Kościół, społeczeństwo i gospodarka to tematy, którym poświęcone będzie najbliższe spotkanie z cyklu OPen w DA Dominik.

Czy systemy polityczne i ekonomiczne mogą podlegać wartościowaniu z chrześcijańskiego punktu widzenia? Co jest bliższe Ewangelii - socjalizm czy kapitalizm? Czy z Biblii możemy czerpać inspirację do kształtowania systemów gospodarczych? Po co Kościołowi nauka społeczna? Dlaczego katolicy tak bardzo różnią się między sobą w swoich poglądach?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących nauczania Kościoła w życiu społecznym poszukają studenci z DA Dominik wraz z naszym gościem, o. Maciejem Ziębą OP - dominikaninem, filozofem i publicystą.

W latach 1998 – 2006 był on prowincjałem polskich dominikanów, a obecnie jest prezesem Instytutu Tertio Millennio. Sprawował także funkcję konsultora Papieskiej Rady Iustitia et Pax. Autor licznych publikacji i artykułów.

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 6 grudnia 2016 roku, o godzinie 19:30 w Sali Głównej DA Dominik. Wstęp wolny.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy