Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Zgarnij nagrodę od św. Mikołaja

A dokładniej ze śląskiej góry Tabor młodych, czyli Ślęży. Z okazji wspomnienia św. Mikołaja, który oczywiście kojarzy się z prezentami, młodzież spod Ślęży przekazała czytelnikom "Gościa" atrakcyjne upominki, dlatego zachęcamy do udziału w konkursie!

Pierwszy raz określenia góra Tabor młodych użył abp Józef Kupny, który zapragnął, by regularnie najwyższy punkt archidiecezji wrocławskiej gromadził młodych chrześcijan z regionu na wspólnej modlitwie i zabawie w duchu miłości do Pana Boga.

Młodzież przyciąga w to miejsce także osoba ks. Jakuba Bartczaka. Jak mówią żartobliwie, najsłynniejszego rapera wśród księży i najsłynniejszego księdza wśród raperów. Ks. Jakub ewangelizuje poprzez hip-hop i ze swoją muzyką trafił już praktycznie w każdy zakątek Polski. 

- „Ślęża - góra Tabor Młodych” - pod takim hasłem co piątek spotykamy się naszą wspólnotą. Cała formacja oparta jest na programie o nazwie „wspinaczka duchowa”. Podczas tej wspinaczki staramy się przemieniać nasze serca, jak zrobił to Jezus na górze Tabor. Spotkania mają różne formy, takie jak: praca z Pismem Świętym, różnego typu adoracje, pojawiają się też wyjazdy na ciekawe wydarzenia dla młodzieży, ale każde spotkanie bez wyjątku zawiera też czas na zwyczajne pogawędki przy herbatce i ciastku - opowiada Agata Sapich.

Ula Droszczak dołączyła do wspólnoty „Tabor Młodych” dość niedawno. Była tylko na trzech spotkaniach, ale wie, że na tym jej przygoda Jezusem na Ślęży się nie skończy.

- Trafiłam tam przez przypadek, wiedziałam o grupie już wcześniej, lecz moje podejście do tego było raczej sceptyczne. Po Mszy św. w swojej parafii wujek zaprosił mnie na ich spotkanie. Prawie nikogo tam nie znałam, ale się zgodziłam. Teraz po upływie trzech tygodni widzę, że podjęłam dobrą decyzję, ponieważ poznałam wielu świetnych ludzi - dzieli się Ula Droszczak.

Jak podkreśla, od razu czuła się zaakceptowana. Na spotkaniach rozmawia o Bogu, wolności, wartościach, ale też wielu tematach bieżących, które fascynują młodzież.

- Często słucham i czuję, że moje poglądy się zmieniają, a ja staję się lepszym człowiekiem - podsumowuje dziewczyna.

Święty Mikołaj odwiedził śląską górę Tabor i tam pewnie zostawił prezenty, ale zabrał także ze Ślęży parę upominków dla czytelników "Gościa Niedzielnego".

Mamy do rozdania unikatowe koszulki z pomysłowym logiem - symbolem Ślęży jako góry chrześcijańskiej oraz pełne energii płyty ks. Jakuba Bartczaka.

Zasady konkursu:

1. Należy polubić profil "Gościa Wrocławskiego" ze swojego konta na Facebooku (TUTAJ)

2. Udostępnić konkursowy artykuł (odpowiedź na pytanie z pk. 3) na swoim profilu

3. Wysłać do redakcji maila na adres wroclaw@gosc.pl z odpowiedzią na pytanie: "Dlaczego warto wejść na szczyt Ślęży?". Powodów jest co najmniej kilka! Czekamy na waszą kreatywność!

Odpowiedzi można wysyłać 6 grudnia do godziny 18. 

Do wygrania dla 4 osób zestaw: płyta z muzyką ks. Jakuba Bartczaka i koszulka z logiem Ślęży - góry Tabor młodych (widoczne na zdjęciu).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy