Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Nie bójcie się odpowiedzialności

Gościem kolejnego spotkania z cyklu Żeń-sze mówiącym o związkach, miłości, relacjach międzyludzkich był Michał Chorosiński - aktor telewizyjny, teatralny, ale przede wszystkim ojciec piątki dzieci i mąż.

- Miłość to pragnienie, tego, co najlepsze dla drugiej osoby, miłość to wybór, że chce się z tą osobą spędzić swoje życie. I wierność temu wyborowi - odpowiadał Michał Chorosiński, gdy zapytano go, czy można wchodzić w związek, gdy nie jest się pewnym swoich uczuć

- Małżeństwa bez wielkich uczuć, ale z wyboru mogą być szczęśliwe - mówił aktor, gdy studenci pytali go o to, jak być odpowiedzialnym w związku, w relacjach międzyludzkich.

Podkreślił, że najważniejsze w przysiędze małżeńskiej są słowa: "Tak mi dopomóż Panie Boże Wszechmogący, w Trójcy Jedyny i wszyscy święci". Uczestnicy spotkania pytali o to, jak odpowiedzialnie wytrwać w związku i jak stworzyć trwały związek.

- Przeciwności jest wiele, ale mając takiego Boga ze wszystkim damy radę, wytrwamy w tym, co trudne. Nie bójcie się odpowiedzialności - apelował do studentów Michał Chorosiński.

Zachęcił, by próbować tworzyć w swoim życiu jak najpiękniejsze relacje.

Gościem kolejnego spotkania z cyklu Żeń-sze będzie Tomasz Zubilewicz, a temat spotkania to "Przyjaźń" w kontekście relacji damsko-męskich, związków i miłości. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma