Nowy numer 46/2018 Archiwum

Tęsknota zgłodniałego serca

W dniach 27-30 listopada w CODA Maciejówka odbyły się rekolekcje adwentowe. Hasłem przewodnim rozważań było: "Strąki – tęsknota zgłodniałego serca".

Zostały one wygłoszone przez o. Wojciecha Ziółka - jezuitę z odległej Syberii. Codziennie od niedzieli do środy o godzinie 19 odbywały się Msze Św. z rozważaniem do bieżącej Ewangelii, a 20 rozpoczynały się konferencję prowadzone przez kaznodzieję, na których rozważane były fragmenty Ewangelii wg św. Łukasza.

O. Wojciech Ziółek zwracał uwagę m.in. na to, że każdy z nas ma swoje rany i wrzody, ale osądzeni zostaniemy z ufności i miłosierdzia.

- Samo przyznanie się do grzechu jest niesamowicie bolesne, ale jednocześnie jest jedyną drogą do zbawienia. Zwracajmy się z tym pokornie do Jezusa, ponieważ pokładanie ufności jedynie w sobie nigdy nikogo nie zbawi - mówił rekolekcjonista.

Rekolekcje zakończyły się w środę „Dumką na trzy serca” czyli rozważaniem przypowieści o synu marnotrawnym. Kaznodzieja zwrócił uwagę na to, że „człowiek jest jedną wielką potrzebą” i nie należy potępiać ani innych ani siebie, tylko właśnie iść za „tęsknotą zgłodniałego serca”.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy