Nowy numer 44/2020 Archiwum

Czas robotów

Ponad 150 robotów zbudowanych przez konstruktorów z Polski i Rosji będzie można zobaczyć na zawodach Robotic Arena, które w sobotę, 10 grudnia, odbędą się na Politechnice Wrocławskiej. Impreza rozpocznie się o godz. 10 w budynku C-13 ("Serowiec").

W sumie roboty będą rywalizować w dwunastu konkurencjach. Dla miłośników maszyn typu sumo, czyli przeznaczonych do walki przewidziane są aż cztery kategorie - Sumo, Minisumo Enhanced, Microsumo Enhanced i Nanosumo. Nie mniej pasjonująco będzie wśród "linefollowerów", których zadaniem jest jak najszybsze pokonanie wyznaczonej trasy - tam rywalizacja także będzie się toczyła w czterech kategoriach.

Z kolei roboty typu "Micromouse" będzie można zobaczyć w dwóch rodzajach labiryntów: 16x16 i 8x8. Ich zadaniem będzie znalezienie drogi do wnętrza labiryntu, a następnie wyjścia. Sporo emocji powinno być także w rywalizacji robotów klasy "Puck Collect", które będą musiały pozbierać z planszy krążki w określonym kolorze – roboty same muszą odróżnić te, które powinny zgromadzić.

Studenci z Politechniki Wrocławskiej w konkurencji "Freestyle" zaprezentują m.in. zminiaturyzowaną wersję robota rysującego "Calliope" oraz roboty zbudowane podczas organizowanych wcześniej warsztatów robotycznych, które pojawią się w takich konkurencjach jak np. minisumo czy linefollower.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama