Nowy numer 46/2018 Archiwum

Czas robotów

Ponad 150 robotów zbudowanych przez konstruktorów z Polski i Rosji będzie można zobaczyć na zawodach Robotic Arena, które w sobotę, 10 grudnia, odbędą się na Politechnice Wrocławskiej. Impreza rozpocznie się o godz. 10 w budynku C-13 ("Serowiec").

W sumie roboty będą rywalizować w dwunastu konkurencjach. Dla miłośników maszyn typu sumo, czyli przeznaczonych do walki przewidziane są aż cztery kategorie - Sumo, Minisumo Enhanced, Microsumo Enhanced i Nanosumo. Nie mniej pasjonująco będzie wśród "linefollowerów", których zadaniem jest jak najszybsze pokonanie wyznaczonej trasy - tam rywalizacja także będzie się toczyła w czterech kategoriach.

Z kolei roboty typu "Micromouse" będzie można zobaczyć w dwóch rodzajach labiryntów: 16x16 i 8x8. Ich zadaniem będzie znalezienie drogi do wnętrza labiryntu, a następnie wyjścia. Sporo emocji powinno być także w rywalizacji robotów klasy "Puck Collect", które będą musiały pozbierać z planszy krążki w określonym kolorze – roboty same muszą odróżnić te, które powinny zgromadzić.

Studenci z Politechniki Wrocławskiej w konkurencji "Freestyle" zaprezentują m.in. zminiaturyzowaną wersję robota rysującego "Calliope" oraz roboty zbudowane podczas organizowanych wcześniej warsztatów robotycznych, które pojawią się w takich konkurencjach jak np. minisumo czy linefollower.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy