Nowy numer 43/2020 Archiwum

Wrocławska Wigilia - też dla Ciebie

Jeszcze 300 zaproszeń na paczki świąteczne czeka na ubogich we wrocławskiej Caritas. A 24 grudnia wszyscy zaproszeni są na spotkanie na pl. Solnym - ubodzy i samotni, ale i każdy, kto chciałby przełamać się z nimi opłatkiem, pomodlić się i pokolędować.

W pierwszy dzień wydawania zaproszeń na świąteczne paczki odebrało je ponad 200 osób, kolejne 300 czeka na potrzebujących wrocławian. W Święta Bożego Narodzenia jadłodajnie nie będą funkcjonowały, dlatego wrocławska Caritas wraz z Gminą Wrocław stara się zapewnić swoim podopiecznym wsparcie w postaci żywności. W paczce znajdą się konserwy, herbata, ale również coś słodkiego i świeży chleb. W ręce najuboższych i bezdomnych trafią w przededniu świąt. Zaproszenia można odbierać 16 grudnia (w piątek) i 19 grudnia (poniedziałek) od 9.00 do 15.00 w siedzibie Caritas Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 7.

Już dziś zapraszamy na Wrocławską Wigilię dla osób ubogich i samotnych, która odbędzie się 24 grudnia (początek o 10.00). Zachęcamy wszystkich wrocławian, aby tego dnia przyjść i podzielić się dobrem z drugim człowiekiem. Na pl. Solnym będziemy mogli wspólnie pomodlić się, przełamać opłatkiem oraz pokolędować z najbardziej potrzebującymi i samotnymi mieszkańcami naszego miasta. Pokażemy w ten sposób, że w tym szczególnym dniu nie są pozostawieni sami sobie, że jest ktoś, z kim mogą porozmawiać i komu złożyć życzenia. Będzie to nasz przejaw solidarności z najbardziej potrzebującymi w tym szczególnym dniu

Zachęcamy również, aby podobnie jak rok temu, w Wigilię przyjść i podzielić się swoimi wypiekami z najuboższymi mieszkańcami naszego miasta. Na państwa wypieki, podzielone na porcje, (serniki, makowce, pierniczki, etc.) czekamy od samego rana do 11.00.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama