Nowy numer 43/2020 Archiwum

"Niebo" - opowieść o XX-wiecznym Wrocławiu

Trwa "Weekend zamknięcia" Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Największym wydarzeniem jest ostatnia część performance'u Chrisa Baldwina.

Mary Sadowska, asystentka kuratora ds. performance, Chrisa Baldwina podkreśla, że po raz pierwszy w całym kwartecie "Flow" mamy do czynienia z historią linearną. - Bazuje na życiorysie trzech pokoleń kobiet. Pierwsza była urodzona w latach 20. XX w. Jej córka urodziła się tuż przed II wojną światową, a trzecia kobieta urodziła się już w powojennym Wrocławiu - mówi. Zaznacza, że historia Wrocławia jest uosobiona w tych trzech osobach - w ich przeżyciach, zmaganiach, w tym kiedy były "swoje", a kiedy "obce" dla miasta. Podkreśla, że przesłaniem jest prawda, że współczesny Wrocław godzi w sobie przeszłość, teraźniejszość i, na co ma nadzieję, przyszłość.

Spektakl rzeczywiście robi wrażenie swoim rozmachem i dość mocno przypomina - poprzez stalowe konstrukcje styczniowe "Przebudzenie" (czytaj tutaj). Zwracają uwagę pokazy akrobatyczne i muzyka wykonywana na żywo przez chór i orkiestrę.

Ponad 12 tys. bezpłatnych wejściówek na wszystkie trzy pokazy "Nieba" rozeszło się bardzo szybko, a zainteresowanie wrocławian nie słabnie. Dlatego została podjęta decyzja o zainstalowaniu specjalnego telebimu przy Pergoli i przeprowadzeniu transmisji podczas każdego ze spektakli.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z prapremiery.

Dzisiejszy spektakl wieczorny (o godz. 19) można zobaczyć za pośrednictwem YouTuba na kanale ESK Wrocław 2016. Kliknij Tutaj.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama