Nowy numer 43/2020 Archiwum

Kopalnia we wrocławskim Betlejem przejdź do galerii

Powstaje nowy moduł w ruchomej szopce w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny na Piasku.

Już wkrótce zobaczymy tam kopalnię, górników i ich patronkę św. Barbarę z tradycyjnymi atrybutami - Najświętszym Sakramentem, wieżą i mieczem.

Ruchoma szopka znajduje się w kaplicy służącej członkom Duszpasterstwa Niesłyszących i Niewidomych Archidiecezji Wrocławskiej. Kaplicę tę, pw. św. Sebastiana, zagospodarował śp. ks. Kazimierz Błaszczyk, kiedy przed laty zaczął towarzyszyć osobom głuchoniemym.

Pierwszą ruchomą szopkę przygotował na Boże Narodzenie w 1967 r. Tworzyło ją kilka postaci poruszanych jednym silniczkiem. Wzbudziła zachwyt. Z biegiem czasu coraz bardziej się rozrastała, zyskując prawdziwą sławę.

Uruchomienie tegorocznej ekspozycji ruchomej szopki odbędzie się po Pasterce 24 grudnia. 25 grudnia i 26 grudnia będzie ją można oglądać od 12.30 do 19.00, w kolejnych dniach - od poniedziałku do soboty - od 10.00 do 18.00, w niedziele i święta - od 14.00 do 18.00.

Zobacz ZDJĘCIA.

Związana z duszpasterstwem Fundacja "Fonis" patronuje kolejnym bożonarodzeniowym wydarzeniom. Trwają m.in. prace nad teledyskiem w języku migowym. Przypomnijmy, że teledysk z "miganym" hymnem ŚDM otrzymał I nagrodę w kategorii teledysków na tegorocznym XXXI Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów w Niepokalanowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama