Nowy numer 43/2020 Archiwum

Wciąż można nabyć świece Caritas

Nadal trwa dystrybucja świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Osoby, dla których zabrakło świecy przy parafii, mogą zgłosić się do biura na pl. Katedralny 7.

- W Polsce rodziny każdego roku chętnie stawiają na świątecznym stole świecę Caritas, symbol życia i spełniającej się ofiary. Pokazuje to, jak wiele jest wokół nas osób, które troszczą się nie tylko o swoją rodzinę i swoich najbliższych, ale też o te najuboższe i potrzebujące osoby, których wokół nas wciąż nie brakuje - mówi Paweł Trawka z wrocławskiej Caritas.

Osoby, dla których zabrakło przy parafii świecy, mogą przyjść je nabyć do biura na ul. Katedralnej od poniedziałku do piątku w godz. od 8 do 16.

Akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom ma na celu sfinansowanie kolonii dla dzieci z rodzin, które z różnych przyczyn nie mogą pozwolić sobie na taki wydatek. - Wakacje z Caritas dają dzieciom możliwość nabrania nowych sił przed kolejnym rokiem szkolnym, oderwania się od domowych obowiązków, a także poznania nowych osób w swoim wieku oraz nauczenia się nowych i ciekawych rzeczy. Rodzice zaś w tym czasie nie muszą martwić się o to, co robią ich pociechy oraz o to, skąd wziąć pieniądze, aby ufundować swoim dzieciom wyjazd w okresie wakacyjnym. Tego lata z odpoczynku w Ulinii koło Łeby skorzystało 350 dzieci - wyjaśnia P. Trawka.

Co jeszcze się dzieje z pieniędzmi ze sprzedaży świec? Po odliczeniu kosztów dystrybucji świec, część z nich pozostaje w parafii, część wykorzystywana jest w diecezji na akcje prowadzone przez Caritas, a 10 gr. z każdej świecy przeznaczane jest na Międzynarodowe Dzieła Caritas na rzecz dzieci. Dzięki temu każda osoba nabywająca świece wspiera działania pomocowe dla osób ubogich i potrzebujących nie tylko w swoim mieście, czy kraju, ale i na całym świecie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama