GN 43/2020 Archiwum

W duchu tradycji

Pod takim hasłem gawędę bożonarodzeniową poprowadził prof. Jan Miodek. Miała ona formę konkursu z nagrodami, w którym brała udział młodzież z wrocławskiego KSM-u. Zacięta walka odbyła się między oddziałami z całej archidiecezji.

W minioną sobotę, 17 grudnia br., w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej odbył się 79. Diecezjalny Dzień Orłów Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej. Pierwsi KSM-owicze zbierali się “pod czwórką” już od 10:00 rano, by uczestniczyć w próbie scholi czy też w Radzie Prezesów.

Oficjalnie spotkanie rozpoczęło się o 11:30, zawiązaniem wspólnoty, kiedy to prezes Daniel Duś wręczył nowo zaprzysiężonym członkom ich legitymacje oraz przypinki z logiem KSM-u. Punkt 12:00 zaś rozpoczęła się Msza Święta, którą koncelebrowali księża asystenci, a przewodniczył ks. Arkadiusz Krziżok.

W kazaniu ks. Arkadiusz wytłumaczył, po co w Ewangelii poznajemy rodowód Jezusa i jak ważna jest pamięć o własnych (Bożych!) korzeniach.  Po Eucharystii wszyscy udali się do sali, gdzie czekał profesor Jan Miodek z uśmiechem na twarzy i z głową pełną zadziwiającej wiedzy (nie tylko językowej).

Gość sądził nasze zmagania w quizie etymologiczno-tradycyjno-świątecznym. Walka była zażarta, a pytania niełatwe - “podłaźniczka” zaskoczyła nawet samego profesora! Znalazła się też chwila na szereg pytań od publiczności, po niej zaś ogłoszono wyniki i wręczono nagrody dla zwycięskich oddziałów parafialnych.

Następnie ponad 70 uczestników spotkania połamało się opłatkiem i składało sobie bożonarodzeniowe życzenia. Choć do domów rozeszli się dopiero przed 16:00, nikt nie wyszedł głodny, a wszystko to dzięki przepysznym ciastom i piernikom przygotowanym przez poszczególne oddziały KSM.

 Kolejny Diecezjalny Dzień Orłów już w nowym roku - 21 stycznia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama