Nowy numer 43/2020 Archiwum

Podziel się dobrem na święta

W Wigilię Świąt Bożego Narodzenia (24 grudnia) wrocławianie po raz drugi będą się dzielić opłatkiem z najbardziej potrzebującymi.

6 tys. pierogów, 120 kg smażonej ryby, 400 litrów barszczu, 1 tys. bułek oraz 140 kg śledzi z cebulką przygotowuje Wrocławska Caritas na wigilię dla potrzebujących. Ponad 200 kg kapusty z grzybami dostarczy Kuchnia Charytatywna Franciszkanów we Wrocławiu – Karłowicach. Wrocławian zapraszamy do podzielenia się świątecznymi wypiekami w ramach akcji „Upiecz dobro na Święta”.

Tegoroczna Wrocławska Wigilia rozpocznie się 24 grudnia na pl. Solnym o godz. 10. Metropolita Wrocławski, abp Józef Kupny, złoży wrocławianom świąteczne życzenia i przełamie się opłatkiem z ubogimi. Ze sceny będzie płynął śpiew kolęd wykonywanych, m. in. przez folkową kapelę Gieni Dudki. Po złożeniu świątecznych życzeń wszyscy obecni będą mogli zasmakować wigilijnych potraw.

- Na zakończenie, chcemy, podobnie jak w ubiegłym roku, wręczyć każdemu paczkę słodkich wypieków, daru solidarności wrocławian z najuboższymi - podkreśla ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor wrocławskiej Caritas.

Ubiegłoroczna akcja „Upiecz dobro na Święta” spotkała się z niezwykle ciepłym i obfitym odzewem ze strony wrocławian. Przyniesiono tak wiele ciast, że wolontariusze i pracownicy Caritas nie nadążali z ich krojeniem i pakowaniem. W tym roku bardzo prosimy, aby wypieki zostały już podzielone na porcje. - Zachęcam do wzięcia udziału we wrocławskim cudzie rozmnożenia ciasta - żartuje Paweł Trawka, rzecznik Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, i dodaje: - W ubiegłym roku była obfitość ciast, ale i potrzebujących było wielu, jednak dla każdego wystarczyło i nic się nie zmarnowało.

Żeby pomóc nie trzeba wiele, wystarczy podzielić się swoimi wypiekami na wigilii dla potrzebujących. Pokrojone ciasto można przynieść 24 grudnia, w Wigilię, na pl. Solny w godzinach 7.00-11.00.

Aby sprawnie zorganizować całą uroczystość potrzeba pomocy wolontariuszy. - Potrzebni są mężczyźni, którzy pomogą nam ustawić namioty, stoły i ławki. Prace na pl. Solnym rozpoczniemy już o godz. 6 rano, tak aby do godziny 9.30 wszystko było gotowe. Po zakończeniu Wrocławskiej Wigilii, o godz. 12 rozpoczniemy porządkowanie przestrzeni. Również wtedy potrzebne będą ręce do pracy. W ciągu godziny chcemy oddać pl. Solny - mówi P. Trawka.

Panie proszone są o pomoc w obsłudze i wydawaniu potraw świątecznych oraz rozdawaniu ciast. Chętnni mogą się zgłaszać od godz. 9 na pl. Solny.

Wrocław, wraz z Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, zaprasza do wspólnego świętowania, kolędowania oraz smakowania wigilijnych potraw. Partnerem wydarzenia jest AmRest.

Zobacz zdjęcia z ubiegłego roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama